CAD: Zmiana koloru tła

Zazwyczaj używamy biały lub czarny kolor tła, zmiana jest częsta aktywność ze względu na wizualizacji. W tym przykładzie zobaczymy, jak to się robi z AutoCAD i Microstation

Z AutoCAD przed 2008

Odbywa się to w NarzędziaOpcje, W przypadku, gdy są z Civil 3D lub wniosku, który nie wyświetla menu główne, można ręcznie wpisać polecenie Opcje, A następnie wpisać.

Wyświetl Zakładka zmiana jest dokonywana w Kolory button. Nie można wybrać kolor modelu,Układwybór, Itp.

clip image002120 CAD: Changing background color

Bardzo przydatny wyświetlacz preview ma, że ​​jest zapotrzebowanie na Microstation i clip image00386 CAD: Changing background colorsamo z pozostałymi koloru.

Z AutoCAD po 2009 r.

Z Wstążki w programie AutoCAD 2009 i 2010, należy zwrócić uwagę, że istnieją urządzenia, aby znaleźć polecenia. Wystarczy napisać Opcje programu Word, a mówi nam, w jakim menu jest, inne rzeczy są równe.

Z Microstation

W przypadku Mikrostacji, to odbywa się z:

  • Przestrzeń robocza> Preferencje
  • Nie możemy wybrać z lewego panelu opcji Opcje widoku
  • Jeśli nie jest zaznaczone Czarne tło -> Biały, Mamy czarne tło, które jest domyślne. W przeciwnym razie będzie biały
  • Możesz też wybrać non-biały kolor, wskazując go, jak to pokazano na dole (patrz strzałka), zarówno dla modelu koloru działa jak dla Układ (Model Sheet).

clip image00464 CAD: Changing background colorclip image00627 CAD: Changing background color

Cechy te mają zasadniczo zastosowanie do obszaru roboczego, ale we właściwościach Vista można wybrać, czy chcemy zachować domyślną (czarny) lub zastosować określony kolor. To ostatnie odnosi się do pliku, pracy, jeśli chcesz uogólniać, zrób to w zarodku pliku (plik seed).

Aby to zrobić, kliknij na rogu WidokI wybierz Zobacz atrybutów, A następnie wybierz tło.

Ten przykład jest wykonywana z MicroStation V8i, dla tych, którzy posiadają starsze wersje do XM, to tylko widać pola wyboru (Sprawdź listę)

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.