Home > CAD / GIS wśród priorytetów Wolnego Oprogramowania

CAD / GIS wśród priorytetów Wolnego Oprogramowania

Free Software Foundation (FSF) Został utworzony w 1985 roku z zamiarem promowania wykorzystania, rozwoju i ochrony oprogramowania niewłaściwą ramach systemu handlu. Via Gigabriones Słyszałem, że FSF ogłosiła jedenaście priorytetowych projektów, które obejmują dwa dla geoprzestrzennych:

clip_image002Zamiennik dla Google Earth

Istnieje kilka prób wirtualnych globusów w odpowiednim formacie, takie jak Titan Leica, ESRI ArcGIS Explorer, Microsoft Virtual Earth, NASA World Wind i GeoShow.

Ale oczywiście, Google Earth jest bardziej spopularyzowany, ponieważ zużycie zasoby “jest niewielkie w porównaniu do innych, a także dlatego, że jest Google, które zostały zlecone, aby hałas o tym. Ten spread dokonał rośnie ilość treści danych i dlatego jest to preferowane przez ludzi, tak FSF szuka jego wymiany w ramach swobodnego użytku.

Zrozumiałe jest, że nie można uzyskać dostępu do danych Google, ale że może czytać pliki KML, dostęp do innych źródeł danych standardów OGC w tym podstawy Otwórz mapami(OSM), a także przejść Marmur on-line współpraca.

clip_image003Zamiennik dla bibliotek OpenDWG

Z tego, czego szuka projektu, który ma na celu wspieranie wykorzystania, dystrybucji i normalizacji na wolnej licencji dla formatów CAD. Byłoby miło, jeśli będziemy pamiętać, że Otwórz Design Alliance Oprócz inicjatyw takich jak IntelliCAD, które zostały spowodowane przez ten pomysł, niewiele zostało zrobione po dwg w 2000 roku z szalony sposób zmiany parametrów przez Autodesk i Bentley V7, która nie była w stanie przekazać choć V8 Specyfikacje są dostępne.

Stąd wiele programów kontynuować otwieranie tych starszych formatów pod pretekstem, że nie ma standaryzacji wsparcia chociaż Bentley i Autodesk zaplanowano go na następny rok.

Inne projekty, które mieszczą się w pierwszej kolejności z SFS są:

Gnash, odtwarzacz plików flash

Coreboot darmowe rozwiązanie BIOS

Oprogramowanie do zastąpienia Skype

Bezpłatne oprogramowanie do edycji wideo

GNU Octave, wymiana Matlab

Menedżer routerów sieciowych

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.