Home > Brazilian Sabesp Utility wdraża WaterCAD Bentley, zmniejsza straty wody w sektorze jego East Business Unit o 57 procent

Brazilian Sabesp Utility wdraża WaterCAD Bentley, zmniejsza straty wody w sektorze jego East Business Unit o 57 procent

Zapisuje US 170.000 dolarów miesięcznie
WaterCAD Brazilian Utility Sabesp Deploys Bentley’s WaterCAD, Reduces Water Loss in Sector of its East Business Unit by 57 Percent

Bentley Systems, Incorporated poinformowała, że ​​Brazylijczyk narzędzie Companhia de Saneamento Básico do Estado de São Paulo (Sabesp – Business Unit East) zmniejszyła straty wody w 272-kilometrowego systemu Funda passagem dystrybucji (Cidade Tiradentes & w Santa Sektory Etelvina) przez 57 procent poprzez zastosowanie WaterCAD produktu Bentley modelowania dystrybucji wody i zarządzania. To pomogło Sabesp zmniejszyć miesięczną produkcję wody pitnej przez 440.000 metrów sześciennych – oszczędność z narzędzia US 170.000 dolarów za miesiąc. Co więcej, zmiany w systemie wody eliminuje potrzebę dwóch wspomagających stacji, zmniejszając Narzędzie zużycie energii o około 8000 kilowatogodzin miesięcznie.

Znajduje się na wschodniej stronie São Paulo Metropolii, Passagem Funda System (Cidade Tiradentes & w Santa Sektory Etelvina) rozprowadza wodę do 240.000 mieszkańców. Wysokie ciśnienie, z topograficznych różnice wysokości do 100 metrów, a nielegalnych połączeń usług została przyczyniając się do strat wody 880 litrów na połączeniu usług dziennie. Zastosowanie Sabesp za innowacyjnego oprogramowania Bentleya pomogły zmniejszyć te straty do 376 litrów na połączeniu usług dziennie.
Podczas planowania tego systemu wodnego projektu optymalizacji Sabesp używane WaterCAD do:

  • identyfikacji obszarów wysokiego ciśnienia w systemie,
  • symulacji wpływu realizacji zaworów redukcyjnych w sąsiednich obszarach,
  • analiza segmentów dotkniętych trwającą budowę,
  • ustawić optymalne parametry pracy,
  • zidentyfikować obszary poszukiwań na utratę wody, w celu wykrywania nonvisible podziemnych wycieków.

Nivaldo Rodrigues, Sabesp East Kierownik Działu Business Unit, powiedział: “Ogromny sukces tego projektu doprowadził do naszej decyzji w sprawie wykorzystania tych solidnych aplikacji w całej naszej East Business Unit. W przyszłym roku, możemy spodziewać się, że model hydrauliczny 100 procent systemu wodnego, obejmującego cały 6000-km sieci dystrybucyjnej. Z wykorzystaniem narzędzi Bentley oprogramowanie, byliśmy w stanie zoptymalizować nasze systemy i osiągnąć wspaniałe rezultaty. ”

Ostatecznie Sabesp jest odpowiedzialny za dostarczenie wody pitnej do 27.200.000 ludzi i sanitarnych do 19.500.000 osób w São Paulo w Metropolii. Dzisiaj, narzędzie w inżynierii, planowania i operacje zespoły w East Business Unit korzystania nie tylko WaterCAD, ale także WaterGEMS produkt Bentley do modelowania dystrybucji i zarządzania produktami HAMMER dla nieustalonych analizy i SewerCAD produktami dla sanitarnej analizy kanalizacji i wzornictwa.

Powiedział Rodrigues, “Ogólnie rzecz biorąc, Bentley aplikacje wodne pomogły Sabesp Business Unit East zmniejszyć zarówno koszty energii i straty wody w metropolii regionu São Paulo, oszczędności energii i zasobów wodnych w celu zachowania lokalnych naturalnych zasobów wodnych.”

Dodano Bentley dyrektor Salvio Lerner, “Biorąc pod uwagę topograficzne i inne wyzwania związane z jej sieci dystrybucji wody i pracy mądrzejszy upoważniony przez innowacyjnego oprogramowania Bentley, Sabesp jest w stanie dokonać świadomych decyzji, które najlepiej zarządzają dostępnych zasobów i technologii. Korzyści z tego jest wiele, wszystko, co prowadzi do poprawy jakości życia społeczności Sabesp służy. ”
Aby uzyskać dodatkowe informacje o Bentley WaterCADproduktów do modelowania dystrybucji wody i zarządzania, odwiedź www.bentley.com / WaterCAD. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat pełnej linii Bentley wody i analizy sieci kanalizacyjnej i produktów projektu, odwiedź www.bentley.com / waternetwork.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.