BitCAD – AutoCAD Porównanie (Round 1)

Już wcześniej rozmawialiśmy o BitCAD, która jest ekonomiczną alternatywą dla programu AutoCAD, z reklamą bardzo agresywny i że właśnie uruchomił 6,5 wersję z możliwości 3D.

Każdego dnia coraz więcej firm jest zmuszonych do porzucenia piractwo praktyki, ponieważ umowy międzynarodowe robią, że więcej Rządy zaangażować się w ochronę praw autorskich, jak i prywatne instytucje nadzorują przestrzeganie.

Mam świadomość, że aplikacje te nigdy nie osiągnie pełnego potencjału AutoCAD lub MicroStation, ale uważam również, że te alternatywne rozwiązania powinny być promowane, ponieważ są one w pełni funkcjonalne, jestem więc przekonany o tym, że postanowił otworzyć nową kategorię pod IntelliCAD linia. W tym przeglądzie, robię porównanie między AutoCAD 2008 i BitCAD, dotyczące budowy danych, z naciskiem na dostępność komend.

Dane budowa bar

clip image00132 BitCAD  AutoCAD Comparison (Round 1)

Top obraz przedstawia porównanie pasku rysunku między AutoCAD 2008 i BitCAD 6,5. Polecenia są prawie takie same, z pewnymi różnicami, na pasku między obu menu I umieszczonych odpowiedniki. BitCAD linia grupy i xline w jednej ikony, także zadanie granica z PLINIA polecenia

AutoCAD więcej opcji niż BitCAD: Odnosimy się do polecenia bloku, który w BitCAD ma tylko możliwość wstawienia ale go utworzyć należy udać się do Narzędzia menu, także polecenie regionu, który jest w Modyfikować menu.

Najwyraźniej AutoCAD ma więcej poleceń, które nie wydają się istnieć w BitCAD takich jak: Chmura i Tabela.

BitCAD więcej opcji niż AutoCAD: Mamy na myśli, Donut wipeout i polecenia mtext, aby włączyć je w programie AutoCAD, musimy udać się do Rysowaćmenu.

Widocznie nie są odręczne AutoCAD i poleceń płaszczyzny, to jest on bardzo podobny do ciała stałego, lecz BitCAD ma swoją stałą w menu 3D obiektów.

Polecenia zgrupowane

Jedną z najlepszych cech, które BitCAD ma jest to, że to polecenia paska narzędzi już przynieść inne opcje, tak, że z polecenia można rozmieścić możliwe alternatywy. Jest to bardzo podobne do funkcji MicroStation. Z AutoCAD te rozwijanego menu można także zbudowany, ale BitCAD już przynosi je domyślnie.

clip image00220 BitCAD  AutoCAD Comparison (Round 1)

Tak więc, 18 bar przycisk posiada 32 dodatkowych z nich, stając się 50 bezpośrednich poleceń. Nie dlatego, że nie ma żadnych poleceń w programie AutoCAD, ale nie wymaga to niezbędne kroki w celu umożliwienia takiej alternatywy, zazwyczaj wybierając polecenie, a następnie zastosowanie prawy przycisk myszy.

Bardzo udany rzeczywiście, w ten sposób z drugiej opcji polecenie jest dostępne od pierwszego kliknięcia.

Menu kontekstowe

Również, gdy polecenie jest aktywne, komenda jest trzecia opcja, znany jako menu kontekstowym dostępna jest za pomocą jednego kliknięcia. Podobnie, ta funkcja jest z Microstation, chcąc być dostępne za pomocą jednego kliknięcia, a raz polecenie kończy, panel zniknie.

clip image00325 BitCAD  AutoCAD Comparison (Round 1)

W przypadku AutoCAD, wymaga to krok dalej, z prawego kliknięcia myszy przycisk, aby zobaczyć opcje kontekstowe. Zarówno pokaz poniżej opcji wiersza poleceń, aby korzystać z klawiatury.

To jest cenne, aby ratować, że AutoCAD w wersjach tych zintegrował linię pływający kontekstowej pobliżu wskaźnika, jednak, że BitCAD rozwiązanie wydaje się dla nas bardzo właściwe, aby uniknąć za pomocą prawego przycisku myszy lub klawiatury.

clip image00417 BitCAD  AutoCAD Comparison (Round 1)Funkcja ta ułatwia pracę i kombinacji poleceń, więc oddanie podstawowy przykład:

Linii poleceń, w programie AutoCAD służy jedynie do tworzenia linii, czekając na kliknięcie pochodzenia / punkty docelowe lub kolejności na klawiaturze, natomiast BitCAD menu kontekstowe uruchamia następujące opcje:

 • Kąt, pod którym możemy zaoszczędzić konieczności pisania przykry @
 • Wykonaj które zintegrowane z wydłużających polecenia, pozwala kontynuować w kierunku poprzedniej linii
 • Długość, z którym można wprowadzić odległość zwaną przez wydłużyć polecenia
 • Cofnij / Ponów, te wymagają użycia klawiatury lub myszy, kliknij prawym przyciskiem myszy.
 • A z trzeciego punktu, jest ona włączona Zamknij funkcjonalności, tak aby zamknąć pierwszy punkt wskazany, bez Pline.

Tekst wykonywania poleceń

Oto polecenia działają tak samo w obu programach, w tym rozpoznawanie tych samych poleceń i skrótów

Wniosek

Zdecydowanie BitCAD danych budowa jest bardziej efektywne, ponieważ wymaga mniej kroków. Oczywiste jest, że użytkownicy programu AutoCAD praktyce wzmocnienia w połączeniu klawiatury, myszy i klawisz Esc, ale jeśli spróbujesz eksperta dla obu programów, wykonujących tę samą pracę, dobrze byłoby wiedzieć, ile mniej polecenia uruchomić ten, kto używa BitCAD . W czasie, może być równa, ale w wydajności jest to oczywiste, że w mózgu wysiłek z nich jest bardziej wyczerpująca, szczególnie jeśli są one pięć techniczne szuflady roboczych 8 godzin, po 4 tygodniach pracy może uważamy, było lepsze wyniki tych, którzy mieli w mózgu mniej nasycone.

Pod koniec pierwszej rundy, BitCAD wygrywa bitwę z zaledwie 10% budżetu, w innym poście zobaczymy, inne podobieństwa, ponieważ myślę, że wydaje się realną alternatywą dla firmy, która wierzy, że AutoCAD nie jest dostępny dla wszystkich operatorów i podjęła właściwą drogę w kierunku nie hacking.

BitCAD 6.5 wersja zawiera 3D, w cenie poniżej 400 euro, jeśli firma kupiła komputer za 700 dolarów lub więcej, myślę, że jest w stanie kupić jedną z tych licencji. Na pewno wiele osób nie używaćBitCAD dlatego, że nie wiedzą o tym, ale 30-dniowa wersja jest w pełni funkcjonalna do testów.

clip image0059 BitCAD  AutoCAD Comparison (Round 1)

To nie jest Post sponsorowanyclip image0066 BitCAD  AutoCAD Comparison (Round 1)

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.