Home > Bilgi yönetimi, sistemik bir yaklaşım

Bilgi yönetimi, sistemik bir yaklaşım

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

Birkaç gün önce, bu yıl amacım yorumladı çok sert bir(*) Belediye kadastro uygulanmasında bana iki yıl almış bir projenin deneyimleri sistematize etmektir.

Geçen yıl yaşamaya ve karmaşık faydalı amaçlar için bilgi yönetimi olabilir ne gerçekleştirmek için, yerel kapasite oluşturmak için sistematizasyonu diploma ile ilk adımı attı. Sonuç olarak, dört ay sonra, 6 teknisyen bir öğrenme sürecine girmiş, 4 mezunu, 1 ürün yazdırmak için neredeyse hazır çıktı, bir kabul edilebilir bir düzeyde ve üçüncü nasıl değil bir egzersiz oldu clip image00135 The knowledge management, a systemic approachsistematize.

Sadece kalır ne bu yıl onun yapısındaki karmaşık gelebilir ama pratik, derin temalı olmasına rağmen yönetilebilir, bir özetidir bile sindirilebilir olabilir belediye kadastro alanında bir bilgi sistemi, oluşturabilirsiniz nasıl ikilem … bir şey sadece tek bir harita ile etkileyici ile.

Bugün benim sistematizasyonu danışmanı ile bir eğitim röportaj vardı, bu her bir ifade bir bütün kitap yazmak gibi çok önemli olduğu hissi üretir aldığınız onun gibi birisi ile çalışmak bir zevk, ama kolaylık seviyesi ile bu hemen benim büyük şüphelerim çözer .

Yani, I, daha önce bir özet olarak belirtilen öneriyi şimdi yayınlanabilir hacmi dört proaktif kağıtları belgeler olacağını tanımladığınız hangi ile bir “sistem” şeklinde alıyor ve pratik bir kılavuz seviyesini CD düzeyde kalacağını, hangi GPL lisans ve özellikle ilgili ekran çekilen video gibi ilkesi çerçevesinde veya sürecin kendisinden yükseltilebilir.

Bu Latin Amerika’da iki en yaklaşım Kullanılan sistematize deneyimleri bir eğilim, bir başka deyişle bir moda eğilimi, şimdi olduğu bilinmektedir:

  • Birçok deneyim compendiums toplanır açıklayıcı bir düzeyde kalır biri. Tabii ki değil, “indüksiyon” bir düzeyde cevap vermek için değil.
  • Diğer biz deneyimleri içeriği “kesinti” amaçlı ama pratiklik ve kullanım unutmadan gerekli hacim elde böylece, çoğaltılması amaçlanan hangi, bahis konum bir kavramdır.

Bu kelime karışıklık daha fazla içine sizi sıkmak istemiyorum, bu yüzden ben de bulduğum bir resim bırakın arkitekturaz, Hangi önerimi tüm mekansal duman, yararlı pratik ve sindirilebilir bir bütün tam varlık, … “sistemik” konsepti altında sona gerektiğini hatırlatıyor.

clip image00222 The knowledge management, a systemic approach

Deneyimleri sistematize zor değil, bu öğrenilebilir. Gerçek bir kopya için sistematize … zor bir olabilir.

TERCÜME NOTLAR:

(*) “Mi hueso duro” elde etmek o kadar kolay değil bir şey anlamına gelir bir İspanyol deyim olduğunu.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.