Home > Bentley Sivil alanı ile nereye gidiyor

Bentley Sivil alanı ile nereye gidiyor

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

Bu konu çok iddialı Yani, sadece ben anlayabiliyorum ne bir yansıması olmasını istiyorum. Ben Geopak hakkında konuşmaya çalışıyorum başlamıştı, ama şu anda sadece PowerCivil olsun, ben sadece ne diyor her şey çok doğru olmadığını test etmek için var, bana bir sürü kaydeder.

Daha önce Bentley …

Gerçekten de, mühendislik alanında Bentley’in hak yoktur. 70 beri mühendislik çözümleri için vardı çünkü Integraph tarihi, bu anlamda uzun Ana kare, Bu adla MicroStation varlığı öncesi ve Civil3D varlığı veya Bentley’in ve AutoDesk en önce.

Yavaş yavaş tüm bu mühendislik ürünleri konsolide edildi karışık şu şekilde özetlenebilir:

 • InRoads. Bu 6 tatlar sahip bitti:
  -InRoads Sitesi Suite
  -InRoads Sitesi
  -InRoads
  -InRoads Fırtına & Sağlık
  -InRoads Anket
  -Güç InRoads.
 • Geopak. Bu, bu sürümler getirdi:
  -Geopak İnşaat Mühendisliği Suite
  -Geopak Sitesi
  -Geopak Anket
  -Güç Geopak
 • MX. Bu her şey vardı ilginç bir versiyonu olduğunu ve bu nedenle İngiltere ve özellikle Hindistan tarafından uygulanan, İngilizce çevre için daha fazla oldu. Her zaman AutoCAD üzerinde çalışan, yol tasarım doğru yönelim vardı. AutoCAD 2008’de sürümleri için orada olan – bu romantizm devam edecek bilmiyorum – şimdi MicroStation için var ve yeni sürümleri InRoads için her geçen gün daha görünüyor. Bu daha iyi İngilizce arkadaşlarınızın yazılan anlamak yol açar sivil 3D ile MX karşılaştırarak.

Biz Bentley mühendislik alanında konumlandırılmış nasıl görmek istiyorsanız, bu Birleşik Devletler haritası görmek gerekir. Bu ulaşım bölümlerinden olan: 26 Devletleri şu anda InRoads (% 52), 18 Geopack (% 36) ve 2 MX (4%) kullanın.

clip image001222 Where is Bentley going with the Civil area

Silahlı kuvvetlerin mühendislik kolordu durumunda biraz benzer, 23 Devletleri yayılmakta kullanın ve 4 kullanır MX olduğunu.

Bentley bu pozisyonda geldi nasıl, onu Bentley bu bütünlüğü satın aldı ve tabii ki de portföy var Aralık 2000 yılına kadar InRoads sahibi olan Intergraph, bir kredi.

Integraph dönemlerinde, hatta InRoads IntelliCAD çalıştı, diğer gün çalışan bir sürümü bulundu bir cazibe gibi (*) Adam çok mutlu olduğu için o oradan hareket etmez diyor merak MicroStation 95 bir las mil Maravillas),. Ben AutoCAD R12 kullanan diğer inatçı kullanıcı bulabilirsiniz sanmıyorum çünkü, Bentley için iyi.

Başka bir dinlenme Brezilya hariç Latin Amerika açısından, bu InRoads kullanarak duruyor:

 • Walsh Peru (Lima)
 • Lima Katolik Üniversitesi
 • Grana y Montero
 • Medellin Kamu Şirketleri
 • Bogota su kemeri
 • Panama Kanal
 • Tecnoconsult (Venezuela)
 • Inelectra (Venezuela)
 • Illimani sularında (Bolivya)
 • ICA (México)

Son zamanlarda Bentley …

AutoDesk tarafında, biz ilginç gelişmeler gördük, ama aynı sürekliliği, hala hayatta ortakları veya şirketler tarafından AutoDesk tarafından satın değil. Böyle birkaç isim Eagle Point hattı, SoftDesk, CivilCAD, Land Desktop, bir durumdur. En son ve bence ne kalacak AutoCAD Map ne dahil AutoDesk Civil3D olduğunu.

Ne olur AutoDesk, AutoDesk tarafından üretilen bir belgeye göre, onun farklı platformlarda AutoCAD ve bu çalışır 6 milyon kullanıcı dünya çapında bir küresel konumlandırma olmasıdır, 30.000 Civil3D kullanıcılardır. İkinci veri çok büyük geliyor, belki de bu nedenle Bentley çocuklar onlar olduğunuzda daha sevinirler başkasına sahip adı geçen gibi önemli kimse (Facebook sulu değişmez ifade).

clip image002156 Where is Bentley going with the Civil area

Olsa da, biz Bentley mühendisliği alanında konumunu memnun olduğunu söylemek, ve bitki ile olabilir soooo büyük müşterileri. Onların yeni satın almalar ve gelişmeler (, i-modeli doğru XM gelişim güçlendirmek için tasarlanmıştırHiçbir MX), Beni etkiledi ve şimdi hatırlıyorum var olan: yapılar için Staad, Geoteknik için su ve gINT için Haestad yöntemleri.

AutoDesk animasyon alanında daha fazla oluyor ise, Bentley teknoloji güncelleme gibi kendi topraklarında pekiştirmek niyetinde olduğunu mümkündür.

Nereye Bentley gidiyor …

Zaten bu mantık var InRoads ‘tatlar, anlamak zor oldu bir gün bile bana, Görüldüğü ama her zaman bir sürümü sadece diğer işlevsellik kısa düşüyor herhangi bir nedenle. Ettik : Bu nedenle, Bentley de dahil olmak üzere, bu PowerCivil dediği gidiyor

 • ABD için PowerCivil
 • İspanya PowerCivil
 • Latinoamérica için PowerCivil.

clip image003117 Where is Bentley going with the Civil area

Bence, her zaman PowerInRoads sürümü ve PowerGeopak var olsa da, geri kalan bir MicroStation belgesi gerektiren lisans vardı, özellikle bir önceki araçları, çünkü harika bir fikir.

Ve ne InRoads geleceği ne olacak?

InRoads bir Microstation lisans olanlar için de, bu alanın eski kullanıcılar için tavuk ‘anne olmaya devam ve sadece farklı tatlar (fırtına ve sıhhi, Anket) dezavantajları ile, InRoads satın yer alacak. Bu dezavantajı ile öyle:

InRoads iyi platformlar, modül, ne vardı Vulkan. Platformlar herkes, mimarlık, mühendislik ve madencilik tarafından kullanılmaktadır. Ne de drenaj (şimdi InRoads Fırtına ve Sıhhi sürümde dahil) ve topografya (InRoads Araştırması) vardı.

clip image00484 Where is Bentley going with the Civil area

Daha sonra, PowerCivil ne

PowerCivil mühendislik kullanıcı ile ilgilenen hemen hemen her şeye sahiptir. İspanya ve Latin Amerika sürümleri getirmek kuralları farklılıklar ile, aynı, ABD için biridir tamamen farklı başka bir şey (**). Yani, bunu tanımlamanız gerekir ise:

PowerCivil: platformlar, drenaj, topografya, MicroStation ve İspanyolca InRoads var.

MicroStation fiyat ile.

clip image00550 Where is Bentley going with the Civil area

clip image00637 Where is Bentley going with the Civil area

Biz işlevselliğini gözden gider nasıl göreceksiniz.

TERCÜME NOTLAR:

(*) bir şey bir cazibe gibi giderBenzer İspanyolca ifade her şey mükemmel gidiyor ‘va de milyon Maravillas’ olduğu.

(**) tamamen farklı başka bir şeyBu durumda yazar bir argo jargon kullanmayı tercih ‘otra onda para los gringos ‘. Latin Amerika’da, kelime ‘kullanıngringo ‘ Özellikle ABD’den yabancı bir kişi başvurmak için.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.