Home > Bentley Map, może to być trudniejsze?

Bentley Map, może to być trudniejsze?

Geographics MicroStation krok do Bentley Map przypuszczam lepszy od cech pierwszy narzędzie tak, i oczywiście spróbować do wysiłku na zdobywaniu użytkowników z innych rozwiązań, takich jak ArcView, MapInfo i teraz cały wykaz programów niskiej cenie i open source.

Wystarczy teraz, że jestem w pracy z regularnej wielkości miejscowości, które chce wdrożyć rozwiązanie GIS, poproszono mnie do zaproponowania marki. I wyjaśnił, że to nie działa w ten sposób, że oni są tymi, którzy zdecydują, więc usiedliśmy doborze oczekiwania pomiędzy tym, co chcą zrobić, ile pieniędzy mają i zrównoważone alternatywy dla nieuniknionej rutyny zmienia się co cztery lat ludzie od spraw politycznych.

Po obejrzeniu różnych rozwiązań, możemy stwierdzić, że nie chcą, mało znanego oprogramowania lub open source. Jako użytkownicy pochodzący z ArcView 3x i Microstation J, byli zainteresowani wiedząc, jak łatwo jest wdrożyć bazy danych przestrzennych, pokazałem im, jak ESRI ArcCatalog pracował, i pytają podstawowe pytania, dlaczego konieczne było ArcSDE i jaka jest różnica między ArcIMS i GIS Server było. Kiedy zacząłem wyjaśniając Bentley Map Geospatial Administrator usłyszeli mnie szacunkiem, ale w końcu, opadać powieki do połowy wysokości ich oczu(Hiszpański Idiom: “trasrocar los ojos z mediów Asta“) Jak Garfield i powiedziała w ich sercach, co inni powiedział mi wcześniej:

“Nie może być bardziej skomplikowana?”

Teraz już Geographics użytkownicy mają problemy migracji do Bentley Map nie tylko na to, co to oznacza w zmianie danych lub w niestandardowych rekonstrukcji narzędzi, ale także dlatego,Readme jest niewystarczająca i nie ma z przewodnikiem samouczki, które wyjaśniają porządek musi być przestrzegane. Na przykład:

Zrozum to, co musi być zrobione w Administrator Geospatial, w którym użytkownik, jak zgodne domen, jak tworzyć formularze karmić DGN na XML, nie jest tak intuicyjny. Wystarczy zrozumieć związek między terms-Operation Criteria-Method-UI jest pół trudno o 3 rano.

Co by nie powiedzieć o starcie od strony mapy z Menedżera poleceń i Map Manager.

Co się dzieje, jest to, że użytkownik Geographics spodziewa się znaleźć przyciski, jak to było wcześniej –, że na pewno nie było wielu -.

Menadżer Map Display Manager wziął to, co było, Topological Analiza obecnie nazywa Overlay, a tym samym miejscu bufor i tematycznych map zniknęły. Jeśli nie jest to sprawdzić bardzo dokładnie, ktoś może pomyśleć, że Bentley Map nie ma takich funkcji.

Następnie kierownik Feature Mieszkaliśmy w panelu po prawej stronie, zwanej Menedżera poleceń, w którym nie można wyłączyć lub włączyć funkcje, ale tylko stworzyć z nich. Nie ma sposobu, aby zastosować lub usunąć atrybuty i nic więcej … Podsumowując, trudne nawet dla bardziej doświadczonych.

Muszę przyznać, że to uczucie niepewności, nie zmienił się w kilka lat, ponieważ został pokazał mi po raz pierwszy, zanim został nazwany tak.

To było w 2004 konferencji użytkownika, gdy została wydana Feature znaczników XML (XFM) potencjał, który już dostał Geographics 8,5. Później nazywano Bentley Map, z XM 8,9, i nazwali dziedzictwo wszystkim poprzednim. W tym momencie, byliśmy zainteresowani jego potencjał, ale wrażenie było jeszcze surowe narzędzie, postanowił nam odbudować procedury, które zostały dokonane w Geographics.

Zanim przedstawione poniżej zostały wyprodukowane w 2005 roku z rozwoju na NET, że chętny chłopak zrobił;. Podczas Bentley zintegrowane tę funkcję do XM, temat, o którym wspomniałem kilka dni temu.

clip image001199 Bentley Map, could it be more difficult?
Od Geographics do XFM. Biorąc utworzonego schematu, to było zaplanowane, aby dokonać przelewu warstwy z projektu Geographics na Oracle, to było określone, jakie funkcje zostały chciał i zbudował im wprowadzenia danych do xml w tym samym DGN. Intencją było to, że gmina miała dane DGN bez komplikowania ich życie z bazą danych, gdzie prawie nie było łączności.
clip image002135 Bentley Map, could it be more difficult?
Eksportuj warstwy katastralny. Tak jak w poprzednim przypadku, może to być eksportowane map gminy, podstawowe dane, że interesy warstwa XFM poszedł jako xml do DGN, w tym w oparciu o klucz katastralnej sectorization. Z tym, że jest nadzieja, że ​​zrobią konserwacji, a następnie w sposób centralnie zrobić pojednanie różnych danych, które mogą się w transakcjach konserwacji.
clip image00397 Bentley Map, could it be more difficult?
Dołącz mapy gminy. Co to narzędzie nie było załadować z ogrodzeniem, wszystkie mapy, które geograficznie zbiegło się z tej geometrii, wszystko z dwóch warstw utworzonych w poprzednim kroku. Podobne do tego, co zostało zrobione wcześniej przez Menedżera Map z tym, co zostało zapisane w Sąsiedztwo.
clip image00470 Bentley Map, could it be more difficult?
Włączanie i wyłączanie warstw. Map Manager przynosi tę funkcjonalność, ale w tym czasie nie było innego metoda robi to jako sposób Geographics zrobił z Menedżer wyświetlania, ale w tym przypadku z warstwami XFM.
clip image00541 Bentley Map, could it be more difficult?
Analiza topologiczna. Z tego, co zostało zrobione było odbudować możliwości tworzenia topologii i analizy, które miały Geographics. To może tworzyć warstwy kropek, linii, wielokątów, a następnie dokonać krzyżowania ich generowania raportu w formacie HTML. Ostatnio dołączył on Map Manager, ale myślę, że nigdy z taką łatwością.
clip image00630 Bentley Map, could it be more difficult?
Skórki. To teraz w Menedżerze mapy, jeśli jest tworzony klasy elementów, ale przed Geographics przyniósł to luźne i jako taki został opracowany.
clip image00719 Bentley Map, could it be more difficult?
Niestandardowe Skórki. To właśnie z atrybutami danych Oracle bazowych, choć nie są osadzone w XFM danych. Jak w Geographics to pozwolono być tworzone jako DGN.
clip image00813 Bentley Map, could it be more difficult?
Szukaj przez atrybuty. Z tym, że dokonano przeszukania pewnych kryteriów, i było zabarwione, gdy wybrana. Jest również możliwość wysyłania raportu do formatu HTML.
clip image00914 Bentley Map, could it be more difficult?
Badania społeczno-ekonomiczne. Zdarza się, że kilka gmin miał oprócz karty ewidencyjnej społeczno-ekonomicznych badań, co zrobiliśmy było to, że z bazy danych Oracle, przycisk będzie przekazywać dane do XFM warstwy. Na podstawie kryterium kategoryzacji może umieścić inną komórkę, korzystając z tego, co nazywa się “kryteria” w projekcie.
clip image0109 Bentley Map, could it be more difficult?
Transfer do ciężkości. Ponadto, jak gminy w oparciu o określone kryteria, było wprowadzenie inny symbol do ciężkości, to było zaplanowane, że może być przeniesione do tego ciężkości danych z badania społeczno-gospodarczego. Oczywiście, jak blachy, które stanowiły badania była zbyt duża, należy pozostawić okno dialogowe nastawny z obu stron, na filmie to było szalone, ze względu na wielkość ekranu.
clip image0115 Bentley Map, could it be more difficult?
Unikaj Administrator Geospatial. Zrozum, operacja jest bardzo skomplikowana, powiedziałem dewelopera do startu przerażające, więc z mapy na stronie można było utworzyć nowy atrybut, przypisać go do rodzaju, właściwości, a nawet symboliczne okno dialogowe z właściwościami. Również daliśmy możliwość edytowania już utworzone funkcję nawet wprowadzające zmiany do obiektów utworzonych wcześniej. 

Duży dym (Hiszpański Idiom: “fumada”, bardzo genialny pomysł), To Bentley powinien realizować, bo to dosłownie ból zęba, aby zrobić z tego miejsca.

clip image0121 Bentley Map, could it be more difficult?
Wczytaj dane z Visual Fox. Był to system, w 

Gmina nazywa Siim, który miał kartę dane katastralne pod ogromnym metodologii oceny i nomenklatury ćwiartki klucza katastralny bazie. W związku z tym, co zrobiliśmy było stworzenie formularza, który odczyt danych z DBF, ale z XFM mapie w MicroStation.

clip image0132 Bentley Map, could it be more difficult?
Web publishing. Został on dodany funkcjonalności publikacji za pomocą Wydawca Géoweb, podnosząc danych w locie z warstw dostępnych w XFM.

Wszystko to było zrobione z C #. NET z instalatorem, który utrzymywał wszystko działa, a nawet projektu XFM Geo Web Publisher.

Dlaczego tego nie czynią mnie szczęśliwym:

Po pierwsze, ponieważ nie było możliwości, aby usystematyzować proces i po prostu robić filmy. Z przyjemnością weźmiemy go do BE Awards 2007, dostaliśmy nominację, ponieważ był to pierwszy rozwój na XFM.

Następnie, w miarę mojej wiedzy pamięta, tylko kilka powiatów realizowane tego powodu projekty rządowe stają się smutne po 4 lata termin.

Wreszcie, ponieważ Bentley musi zwiększyć swoją łatwość Bentley Map pracy, ponieważ nawet za to, że narzędzie GIS – moim zdaniem -, Nie jest gotowy do osoby, aby kupić pakiet, weź instrukcję, szukać pomocy na forach i ostatecznie wdrożyć system.

Podsumowując, te przyjaciele poszli przez ESRI, pomimo kosztów.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.