Home > Bentley Harita, daha zor olabilir?

Bentley Harita, daha zor olabilir?

MicroStation Coğrafya Bentley Harita ilk bir araç yaptım özellikleri bir gelişme varsayalım, ve doğal olarak bu ArcView, MapInfo ve şimdi programları düşük fiyat ve açık kaynak bir bütün liste olarak başka çözümler kullanıcıların kazanıyor bir çaba için denemek için adım.

Sadece şimdi bir CBS çözümü isteyen bir normal boyutlu belediye ile çalışıyorum, ben bir marka teklif istendi. Bu onlar karar verecek olanlar olduğunu, bu şekilde çalışmıyor açıkladı, bu yüzden onlar ne yapmak istediğinizi arasında beklentilerini boyutlandırma oturdu, ne kadar para var ve her dört değişen kaçınılmaz rutin için kullanılabilir sürdürülebilir alternatifler siyasi sorunları yıldır insanlar.

Farklı çözümler gördükten sonra, onların az bilinen yazılım veya açık kaynak istemiyorum sonucuna vardık. ArcView 3x ve MicroStation J gelen kullanıcılar, bunu bir mekansal veritabanı uygulamak ne kadar kolay olduğunu bilmek de ilgilenmişlerdir olarak, ESRI ArcCatalog nasıl çalıştığını onlara gösterdi, ve onlar gerekli ArcSDE ve ne fark arasındaydı neden temel soru sormak ArcIMS ve CBS sunucusu oldu. Ben Bentley Harita Coğrafi Yönetici açıklayan başladığında onlar, ama sonunda, saygı Beni duydun gözlerini yarısı yüksekliği kadar onların göz kapakları düşer (İspanyolca Deyim: “trasrocar los bir medya asta Ojos“) Garfield gibi ve diğerleri önce bana söylediklerini kalplerinde söyledi:

“Daha karmaşık olamaz mı?”

Artık, coğrafya kullanıcılar veri değişim veya özel araçları yeniden inşasında ne anlama geldiği için sadece Bentley Harita göç sorunları var, ama aynı zamanda, çünkü Readme yetersiz ve takip edilmesi gereken sırasını açıklamak hiçbir rehberli dersler vardır. Örneğin:

, Bu nedenle sezgisel olmadığı nasıl DGN en xml beslemek için formları oluşturmak için etki, uygun nasıl kullanıcı, en Coğrafi Yönetici, yapılması gerekenleri anlamak. Kriterleri-Yöntem-UI 3 am yarım zor açısından-Çalışma arasındaki sadece ilişkiyi anlamak.

Komut Yöneticisi ve Harita Müdürü ile haritanın taraftan çalışma zamanı hakkında ne söylemek değil.

Ne olur coğrafya kullanıcı daha önce olduğu gibi düğmeleri bulmak için bekliyor olduğunu –bu kesinlikle çok değildi -.

Harita Müdürü Görüntü Yöneticisi, Topolojik Analiz şimdi Yerleşimi denir ne aldı ve bu aynı yer için tampon ve tematik haritalama gitti. Bu çok yakından arama değilse, herkes Bentley Harita böyle bir işlevleri olduğunu düşünebilirsiniz.

Daha sonra Özellik Yöneticisi kapatamazsınız komut Yöneticisi olarak bilinen sağ yan panel, bölgesi veya özellikleri kaldı ama sadece onlar oluşturun. Nitelikleri ve başka bir şey uygulamak veya kaldırmak için bir yolu yoktur … Sonuç olarak, zor hatta daha deneyimli için.

Böyle adlı varlık önce ilk kez bana gösterdi beri belirsizlik bu duygu birkaç yıl içinde değişmedi itiraf etmeliyim.

2004 kullanıcı konferans bu oldu, zaten coğrafya 8.5 koştu Xml Özellik Biçimlendirme (XFM) potansiyeli, serbest zaman. Daha sonra XM 8.9, Bentley Haritası adı verilen, ve eski tüm önceki denirdi. Bu noktada, biz potansiyel ilgi vardı, ama, yine de bir ham aracı oldu izlenimi bize coğrafya yapılmıştır rutinleri yeniden karar verdi.

Aşağıda gösterilen videoları bir gelişme 2005 yılında üretilen bir istekli yaptın NET,. Bentley Birkaç gün önce konuştu konu olan XM, bu işlevselliği entegre ise.

clip image001199 Bentley Map, could it be more difficult?
Coğrafya itibaren XFM için. Bir oluşturulan şema alarak, Oracle coğrafya projeden bir katmanları transferi yapmak planlanıyordu, istediği ne özellikleri tanımlanmış ve aynı DGN üzerinde xml için veri getirme inşa edilmiştir. Amaç belediye bağlantısı pek yoktu bir veritabanı ile yaşam komplike olmadan, DGN veri vardı.
clip image002135 Bentley Map, could it be more difficult?
Kadastro katmanı İhracat. Bir önceki durumda olduğu gibi, bu XFM katman sektörleme dayalı kadastro anahtar da dahil olmak üzere, DGN için xml olarak gitti ilgilendiren belediye haritalar, temel veri ihraç edilebilir. Bu ile, bakım işlemlerinde oldu olabilir veri farklı bir uzlaşma yapmak bir merkezi bir şekilde daha sonra bakım yapmak ve ümit oldu.
clip image00397 Bentley Map, could it be more difficult?
Bir belediye haritaları takın. Ne bu araç, bir çit yüklemek için coğrafi bu geometri, önceki adımda oluşturduğunuz iki kat her şeyi ile çakıştı tüm haritalar yaptım. Ne benzer bu kaydedildi ne Harita Yöneticisi tarafından önce yapıldı Çevresi.
clip image00470 Bentley Map, could it be more difficult?
Katmanları ve kapatma. Map Manager Bu işlevlerini getiriyor, ancak o zaman orada coğrafya Görüntü Yöneticisi ile yaptığı yolu olarak bu iş için başka bir yöntem olduğunu, ancak bu durumda XFM katmanları ile.
clip image00541 Bentley Map, could it be more difficult?
Topolojik analizi. Bu grubu, ne yapıldı topolojileri oluşturma ve coğrafya vardı analiz yeteneklerini yeniden oldu. Bu noktalar, çizgiler, çokgenler katmanları oluşturmak ve sonra bunları bir html rapor oluşturma arasında haç yapabilir. Son zamanlarda bu Map Manager katıldı, ama asla böyle kolaylıkla, düşünüyorum.
clip image00630 Bentley Map, could it be more difficult?
Tema. Bu şimdi özellik sınıfları yarattığı eğer, Map Manager geliyor, ama coğrafya önce gevşek ve gibi geliştirilmiştir getirdi.
clip image00719 Bentley Map, could it be more difficult?
Özel Theming. Onlar veri XFM gömülü değildi ancak bu, Oracle temel özelliklerini değildi. Coğrafya gibi bu DGN olarak oluşturulabilir bırakıldı.
clip image00813 Bentley Map, could it be more difficult?
Özelliklere göre arama. Bu ile bazı kriterleri bir arama yapıldı ve seçilen zaman renklendi. Ayrıca HTML bir rapor göndererek izin verdi.
clip image00914 Bentley Map, could it be more difficult?
Sosyo-ekonomik anket. Birkaç belediye olarak yaptığımız bir sosyo-ekonomik anket, Oracle veritabanı, bir düğme XFM katmana veri transferi olmasıydı kadastro sekmesinde ek vardı olur. Bu projede “kriter” olarak adlandırılan yararlanarak farklı bir hücre koyabilirsiniz tema olan kriter esas alınmıştır.
clip image0109 Bentley Map, could it be more difficult?
Ağırlık merkezi transfer. Ayrıca, belirli ölçütlere göre belediye olarak, ağırlık merkezi farklı bir sembol koyarak, bu sosyo-ekonomik anket bu ağırlık merkezi veri transfer edilebileceğini planlandı. Anket temsil sayfası çok büyük olduğu gibi Tabii ki, bu video için çünkü ekran boyutu deli olduğunu, her iki uçta da ayarlanabilir bir iletişim kutusu bırakılmalıdır.
clip image0115 Bentley Map, could it be more difficult?
Coğrafi Yönetici kaçının. Operasyon son derece karmaşık olduğunu anlamak, çok harita taraftan bu özellikleri ile tipi, sembolik özellikleri ve hatta iletişim kutusu atamak, yeni bir özellik yaratmak mümkündü, korkunç çıkarmak için geliştirici söyledi. Ayrıca daha önceden oluşturulmuş nesnelere değişiklikleri uygulamadan zaten oluşturulmuş özelliği düzenlemek için seçeneği verdi. 

Büyük duman (İspanyol Deyim: “Fumada”, çok ustaca bir fikirKelimenin tam anlamıyla oradan bunu yapmak için bir diş ağrısı çünkü), bu Bentley uygulamalıdır.

clip image0121 Bentley Map, could it be more difficult?
Visual Fox veri yüklemek. Bir sistem oluştu 

Büyük bir değerlendirme metodolojisi altında kadastro sekmesi veri ve kadran tabanlı kadastro önemli bir adlandırma vardı SIIM adlı Belediyesi,. Bu nedenle, ne dbf veri okumak bir form oluşturmak için, ama MicroStation XFM haritadan.

clip image0132 Bentley Map, could it be more difficult?
Web yayıncılığı. Bu XFM bulunan katmanlardan uçuş veri yükselterek, Geoweb Publisher kullanarak yayın fonksiyonları eklendi.

Bütün bunlar C # ile yapıldı. Çalışan her şey, proje XFM ve hatta Geo Web Yayınevi tutulur bir yükleyici ile NET.

Neden bu beni mutlu yapmayın:

İlk olarak, süreci sistematik ve sadece videolar yapmak için hiçbir fırsatı olmadığı için. Memnuniyetle bunu XFM ilk gelişme çünkü emin bir aday var, BE Ödülleri 2007 için alacaktı.

Devlet projeleri 4 yıl süreli sonra üzgün haline çünkü o, kadar bilgim hatırlar gibi, ilçe yalnızca birkaç bu uygulamaya.

Son olarak, çünkü Bentley Bentley Harita operasyon kolaylığı geliştirmesi gerekmektedir, hatta bir CBS aracı olduğu için, çünkü – bence -, Bu, paket satın el almak, forumlarda yardım aramak ve sonunda bir sistemi uygulamak için bir kişi için hazır değil.

Sonuç olarak, bu arkadaşlar kendi maliyetlerine rağmen, ESRI geçti.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.