Home > Baskı için düzenleri oluşturmak Manifold CBS

Baskı için düzenleri oluşturmak Manifold CBS

Bu yazı biz bir çıkış haritası ya da ne Manifold CBS kullanarak düzeni aramak nasıl oluşturulacağını göreceksiniz.

Temeller

Bir klasör içinde veya bir katman veya ebeveyn adlı başka bir Manifold nesnesi ile ilişkili olabilir, ancak bir düzen oluşturmak için, Manifold, bir dataframe ya da bilindiği gibi bir harita iç içe saklamanızı sağlar. Düzeni bu durumda ben yatay biçimde bir sayfa boyutuna mektup seçti dayalı olacaktır böylece yazıcı ve kağıt boyutunu yapılandırılmış olması gerekir.

Daha fazla çalışma ne renk, sembolizm, şeffaflık, vb, katmanlar gidecek tanımlar dataframe, donanımdır

Aşağıdaki grafiğe göre, sağa doğru, üst panelde, veri kaynakları biz dataframe (harita) olmak isteyen pencereye sürükledi ve bireysel tematikleştirmesi vardır.

Daha sonra sağ alt panelde bu dataframe (harita) katmanları ‘oluşumu ve burada siz de şeffaflık, yol açabilir sırasını belirtebilirsiniz. Aynı sırasını değiştirmek ya da bir çift tıklama ile veya kapalı açmak için sürüklenebilir ekranın altındaki sekmeleri ile yapılabilir.

clip image00115 Manifold GIS creating layouts for printing

Herhangi bir bileşen ve seçim düzeni yapıyor gibi daha sonra yeni bir düzen oluşturmak için, bu sağ bölmede işaretlenir. Bu nesne düzeni (üst), bir isim ve bir şablon bekliyorsanız. Hangi gelen soran bir panel görüntülendikten sonra Ayrıca bu ana olmayacağını belirtebilirsiniz. Bu tür ArcGIS gibi yeterli şablonlar olmadığı için bu, Manifold kısa düşüyor.

clip image00211 Manifold GIS creating layouts for printing

Düzeni özelleştirin

Sonra uygulamak özelleştirmek için oluşturulan düzen çift tıklayın ve sağ çerçevesinde tıklayın yok. Burada yapılandırabilirsiniz:

  • Çalışma kaydedilmiş görünüm, bir çerçeve, merkezi bir noktadan ölçekli bir çerçeve, bir katman, nesnelerin bir seçim ya da belirli bir bileşeni dayalı olabilir alanı (kapsamı).
  • Benim durumumda temelde gvSIG veya ArcGIS yaptığı gibi kısayol olarak tanımlanan bir yaklaşım alandır kaydedilmiş bir görünüm (görünüm) göre yapıyorum.
  • Bu sayfa array (tip 2 × 3) olarak çıkacaktır kaç tanımlamak mümkündür ve biz görünür istediğiniz tek tek belirtilmelidir çünkü o zaman harmanlanmış (çağrı ayarlayabilirsiniz.
  • Biz arka plan çalışmaları, ızgara, ve jeodezik örgü, kenar, Kuzey, grafik ölçek ve göstermek istiyorsanız da tanımlanabilir diğer ilgili şeyler (İspanyolca deyim: ‘miquis’).

clip image0036 Manifold GIS creating layouts for printing

Ve burada çok geri dönüş olmadan var.

clip image0045 Manifold GIS creating layouts for printing

Nesneleri özelleştirme

Efsane / açıklamayı görüntülemek için ayarlanır ve katmanları etiketli ve onları ayrıştırılmış olmak istiyorum ya da değil. Hangi var tanımlanacaktır Efsane kenar hizalanmış veya gevşek olması durumunda da isimleri düzenleyebilir ve.

clip image0053 Manifold GIS creating layouts for printing

Aynı şekilde, Kuzey sembolü ve grafik ölçek yapılandırılmıştır.

Resim eklemek için, bu bağlantılı veya ithal ve düzenine sürüklenen bileşenleri olarak girilir. Düzeni açıkken diğer öğeler eklemek için, üst ekran bölmesinde seçilen konum, bunlar yatay, dikey çizgiler, kutular, metinler, efsaneler, Kuzey sembol veya grafik ölçekli eklemenize olanak sağlar.clip image0063 Manifold GIS creating layouts for printing

Araçları kontrol etmek için ctrl + alt preslenmiş ve bir elle çalıştırılan dokunuş bu elle hareket ettirilebilir bir düğüm gösterir konumu, hizalanır.

Düzeni İhracat

Dışa için, sayfa düzeni için sağ tıklatın ve ihracat seçin geçerlidir. Bu inç başına nokta (DPI) kararı göstermek için ve metinler vektör dönüştürülür eğer gerekli olacaktır. Adobe Illustrator (. Ai), pdf, emf ve PostScript verebilirsiniz.

Burada indirebilirsiniz pdf Verilen dosyayı.

Sonuç

Sonuç olarak, kolay görünüyor ama kısa bu görevlerde çalışma alanı yönetimi ve nesneler ekleme gibi bazı açılardan … ızgara da dahil olmak üzere çok pratik olduğunu ArcView 3x erken sürümlere göre düşer.

Başka Manifold sürümleri için şimdi için oldukça zor çalışma alanlarında yönetim geliştirilmiş olacaktır ve bu özelleştirme kolaylaştırmak için şablonlar entegre olacağını beklenebilir.

Şimdilik, diğerleri hokkabazlık olarak Manifold olan çok iyi bir performans ile, bu pratiklik ertelendi var.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.