AutoCAD powraca do komputerów Mac

Nie ma wątpliwości, że świat komputerów Mac jest lepszy, ale nasze wątpliwości dotyczące przenoszenia były zawsze: i co mam zrobić z AutoCAD?

Kto by uwierzył, gdy po 1994 AutoCAD R13c42b została ostatnia wersja widzieliśmy pół działa naPowerMacintosh. 18 lat później AutoCAD powraca na Mac. Tylko w tym roku jest również oddzielone od Linuksa.

Co się dzieje, jest to, że Mac zamiast umierać w ekskluzywnej niszy, gdzie nie ma konkurencji do wyboru (Charts) wzrosła w sprzęt na poziomie imponującym akceptacji. Wątpliwości, nikt o Mac technologii, będzie się wahać o kilka głupich rzeczy, które od czasu do czasu są przypisane doSteve Jobs, Ale strategia Apple jest uruchomienie doskonałe produkty, jak przypadku iPod, iPhone i teraz Ipad, że wszystko, i krytyki tych, którzy rozumieją, o przydatności wiem, że to platforma, na której można budować aplikacji graficznych, a nie telefon w kukurydzy Rozmiar pudełka płatków.

W przypadku Autodesk za, mimo że największa w środowisku CAD pod względem pozycji rynkowej, z zaledwie łaskocze dokonanych przez konkursach takich jak Microstation, IntelliCAD, DataCAD i ArchiCAD, poza cywilnego środowiska było bardzo skuteczne w dziedzinie animacji i wzornictwa przemysłowego w ostatnich latach. Produkty takie jak Maya to luksus, na przykład.

W tym przypadku, AutoCAD nie jest w stanie tego czasu. Tam, kiedy to opuścił ubrani w białe linii Apple AutoCAD walczył na ziemi chcieli by Powerz i ArchiCAD, że nadal z Mac. To nie chciała rozpraszających zaangażowany w zakup Softdesk i Autoarchitect chce zrobić coś więcej niż linie, obszary, w których Intergraph miała już mocne (nie w liczbach, ale w dym astralne).

A co ma AutoCAD zwycięstwo będzie Mac.

Elementary, my dear Watson. Praca z Mac byłoby wykorzystać lepsze źródło niż stara jest w pamięci komputerów, które nie są już dłużej. 10 powodów podane przez Autodesk do testowania oprogramowania AutoCAD for Mac są oparte na tym, więc pospiesz się dla nas wydawać wszystko do komputera 64-bitowego i nagle do komputerów Mac, ponieważ nie wykonuje lepiej potwora może.

clip image001259 AutoCAD returns to Mac

Jesteśmy świadomi, że ostrzejszy I-mac nie przyjdzie w krótkim okresie mają wyższy odsetek niż mają teraz w stosunku do komputera. Ale może przezwyciężyć je-i to już nie– Z urządzeń mobilnych. Należy również pamiętać, jeśli technologia umrze, na pewno musi to być komputer, który jest z nikim i nie Mac, który jest własnością Apple. Mimo, Desktop użytkownicy nie umrze.

Więc idź na Mac Autodesk, częściowo z powodu niszy ich użytkowników aplikacji CAD ‘, że tak wiele dni temu wezwał do niej, a częściowo do poszukiwania miejsca z aplikacjami do przeglądania / animację. Chociaż nie są w ruchu, na pewno jest to dążenie do pozycji z urządzeniami mobilnymi i innymi gadżety , które znajdują się w białym piekarniku; mówimy o aplikacji dla iPhone i iPad, dla których wszystkie platformy CAD partnerzy budują prototypy.

Różnice i podobieństwa

AutoCAD 2011 for Mac posiada prawie takie same funkcje, jak na komputerze PC. Z podstawowych różnic, takich jak:

  • Interfejs i wątpliwe Wstążka nie pochodzi, jak również, ale są dostosowane do wioseł Mac stylu.

clip image002190 AutoCAD returns to Mac

  • Ponadto, aby skorzystać ze wszystkich wskazał żonglerki z białych myszy magicznych.
  • Z jakiegoś dziwnego powodu, że procedury nie są wprowadzane, gdy AutoCAD wyszło, że przyszedł z firmy Autodesk. I odnoszą się do zarządzania warstwami “grupy, warstwy filtracyjne i zestaw arkuszy, podkłady, które w tych wcześniejszych wersjach uratował nas świat w czasie drukowania. Chociaż na pewno przyjdą w następnej wersji.
  • Ani posiada wsparcie dla importowania DGN eksport do PDF i DWF.
  • Oczywiście, to nie będzie działać regulacji szczególnych dla systemu Windows, takich jak Visual Basic for Applications, obiekty OLE i Media Audio. To jest wielka wada, czy zmiany zostały tu pracował, ale te, które są zbudowane z AutoLISP (minus DCL) nie działają, a także najbardziej run na ObjectARX.
  • To nie będzie działać na 32 bitach, tylko 64. I żąda 3 GB pamięci RAM, ale nie udaje zaleca 4 GB.
  • W zakresie obsługi formatu, to znosić z R14, 2000, 2004, 2007 i 2010. A jeśli ktoś chce zobaczyć jak jajko brontosaurus jest, można zrobić zapisać jako do DXF R12. Ponownie nie czytaj DGN.

Istnieje wersja trial na 30 dni.

AutoDesk zorganizował do pobrania za darmo wersję 30 dni do testowania. Ponadto do instytucji edukacyjnych zawsze jest opcja licencji na ten cel. Wtedy można go dostać od zera, co idzie na około 4.000 dolarów lub migracji z wcześniejszej wersji płacąc jedynie koszt transferu.

Są one również otwieranie drzwi, które mają być zainstalowane w dwóch maszyn same. Podobnie jak o instalacji na komputerze pakietu Office i jeden w laptopie, to jak wszyscy, ale wydaje się, że nie robi Zamówienie jak z MicroStation.

Nie powiedział, że inne aplikacje trafi do komputerów Mac, na razie jest tylko deski kreślarskiej. Ale mogę zapewnić, że w następstwie stosowania jest Maya i Inventor. W szczególności uważam, że krok spokojny Autodesk do niszy, która porusza się dużo pieniędzy i zostały zaniedbane przez 18 lat. Nie zostało już ogłoszone Mac kompatybilne wersje:

  • W animacji: Inventor, Maya, 3ds Max, Alias, Mudbox, Sketchbook.
  • W budowie: Revit Architecture, Revit Structure, Revit MEP

Jak ktoś powiedział na forum, wiadomością jest również dobre dla tych, którzy używają Linuksa, bo być może w 18 lat będziemy mieć rozkład dla Ubuntu.clip image0037 AutoCAD returns to Mac

Tutaj można pobrać wersję próbną.

I jest więcej informacji i filmy tutaj.

Czy będzie Microstation dla Mac?

To dało mi przyjemność zobaczyć w Be Inspired prototyp nawigacyjnego z iPada. Ale nie wierzę, tak, ale jeśli będą próbowali go w tym momencie byłoby dobrze ustawione w tej niszy.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.