Home > AutoCAD Civil 3D ile mühendislik projeleri

AutoCAD Civil 3D ile mühendislik projeleri

Ben Civil 3D gördüm en eksiksiz İspanyol kaynaklardan biri var, ben bu ile fark ettik Cartesia Forum ve ben bir tamamlayıcı olarak AUGI kaynaklarının ile, Civil 3D öğrenmek için neredeyse yeterli, olduğunu düşünüyorum.

Bu Neus Ros (Valencia Polytechnic Üniversitesi Jeodezi Mühendisi) de katkısıyla tüm belgeyi inşa ApliCAD, tarafından teşvik edilmiştir. Bu kılavuzu edinmek için, kayıt yaptırmaları gerekmektedirApliCADWeb sitesinde ve hemen bu ama bu şirket tarafından sağlanan diğer belgeler sadece indirmek hangi ile kullanıcı adı ve şifre alırsınız.

Dizin içeriği şudur:

1. – AutoCAD Civil 3D giriş

Başlangıçta malzeme kısa bir modda genellemeler açıklayan odaklanır, biz tüm belge bulmak ne bir indüksiyon yoksun, iyi bir İspanyolca dil bol egzersiz ve örnekler sahip açıkladı görünmüyor çünkü

clip image00154 Engineering projects with AutoCAD Civil 3D

clip image00322 Engineering projects with AutoCAD Civil 3D

2. – İthalat ve yönetim noktaları dosya

Bu bölümde noktanın ekleme, noktanın tanımları grupları ve puan düzenleme ve yönetme panoları içerir.

3. – Parsel Modülü.

Bu bölümde bu AutoCAD nesnesini kullanarak parsel yönetimi bulabilirsiniz olacak, aynı zamanda farklı türde yapımı clip image00414 Engineering projects with AutoCAD Civil 3DBu yataklar ‘tablo ve alanları olarak raporlar.

4. – MDT Nesil:yükselmeler, yamaç ve havza analizi.

Sayısal arazi modelleri ‘oluşturma: DTM, GRID, TIN, kontür, breaklines, yüzey işleme, yamaçları’ haritalar ve asmak en raster bir dijital model üzerinde ele geçirdi.

5. – Platform tasarımı

Bu bölümde profil ve esplanades ‘ayarı idare edecek.

clip image00510 Engineering projects with AutoCAD Civil 3D6. – Hizalanmalar ‘tasarım

Yollar, diziler, yatay eğrileri geometrik tasarımı

7. – Boyuna profil nesil

Bitki profilleri, yollarda dikey eğrileri, tipik bölümleri

8. – Enine profillerin Üretimi

Kesitler, doğrusal iş örneklemesi hatları

9. – Doğrusal çalışır. Tip bölümleri ve ek.

clip image0067 Engineering projects with AutoCAD Civil 3DYolların tipik bölümleri, doğrusal çalışma, yamaçlar, ekran ve yolların bölümleri eklerinin

10. – Dünya taşıma.

clip image0074 Engineering projects with AutoCAD Civil 3DHacimleri, çapraz madencilik bölümleri, kesim ve dolgular ve kompozit miktarlarının hesaplanması.

11 -. Hacimleri elde edilmesi raporları

Bu malzeme Civil 3D ingilizce manuel dayanmaktadır, Civil 3D kılavuzun İngilizce versiyonu getirilen biri benzer bazı egzersizler vardır, ama tamamen çok samimi bir didaktik ile ApliCAD tarafından inşa etti, uzun prosedürler tarafından alınan tüm süreci açıklamak bazı bölümlerde gösterilen iş akışları çok iyi oluşturulur . Aditionally bu egzersizleri yapmak için hizmet uygulama dosyaları ile birlikte gelir. Sadece büyük.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.