Home > AutoCAD Civil 3D, bir dış veritabanından ithalatçı noktaları

AutoCAD Civil 3D, bir dış veritabanından ithalatçı noktaları

Bu yazı biz bir dış veritabanından veri almak nasıl göreceğiz, ama biz puan alınmasında bazı ekstra yönlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Onları indirmek için sonunda bağlantıları dosya 1.dwg ve points.mdb edilir kullanarak, Civil 3D bir öğretici ile birlikte gelen örnek ile çalışacak.

Açıklama Keys oluşturma

Bu amacı sivil 3D ithalat, saklanacak ve ne altında kriter veritabanından seçilmiş olacağını noktaları idare edecek şekilde ayarlamaktır. Biz ayrı y, x, z koordinat gelen veritabanı, açarsanız o açıklama alanı (DSC) bu noktaları filtre için istediğiniz ne tür noktası içeren görebilirsiniz.

clip image00214 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external database

Önce zaten bu egzersiz için yapılandırılmış katmanları olan dosyayı noktaları-1.dwg açın. Şimdi araçları çalışma alanında, “ayarlar” sekmesinde, biz “Açıklamaları anahtar Setleri” seçeneğini seçin ve “yeni” düğmesi ile sağ tıklayın ve yapmak.

clip image00125 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external databaseBu biz ad ve açıklama atar set adı, yerleştirecektir bir panel açılır.

Ben bir isim olarak kullanıyorum: “. Kontrol noktaları fırtına” “Fırtına” ve açıklama gibi O zaman “kabul ediyorum.”

Şimdi nasıl Civil 3D saklandığı olacak katmanı seçin şekilde veri almak için filtre yönetecek en tanımlayalım.

Sağ tıklayıp bize manzara modunda özelliklerini görmenizi sağlar “Edit Keys”, seçerek, set genişletin.

Burada iki kod katacak, ilk GÖLETİ * denir, şimdi V-DÜĞÜM-STRM ve diğer kod MHST * denir olarak Katman seçeceksiniz, biz bu ikinci durumda, MH STORM için biçimini değiştirecek açıklamasına tam ve her zaman aynı katmanda gelir ki, bu adını olurdu ama önce biz $ olarak * terk edeceğiz anlamına gelir.

Bu herhangi bir karakter tarafından takip olan açıklaması GÖLETİ veya MHST ile başlayan herhangi bir noktada, toplama dahil edilecektir anlamına gelir. Bu sürecin büyük ve küçük harfler arasında bir fark olduğunu ima “hassas durum” olduğunu dikkate alarak olmalıdır.

clip image00318 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external databaseclip image00412 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external database

Her iki durumda da, stil ve etiket tarzı hem biz olacak aşağıdaki görevi olan, puan grup düzeyinde kontrol etmek için devre dışı ayarlanır clip image0056 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external databaseyapmak.

Son olarak ayarları kaydetmek için sağ köşesinde yer alan yeşil oku seçin.

2. Puan grup oluşturma

Şimdi bizi ilgilendiren ithal öğeler veritabanında olan bir özelliğine göre bu durumda, gruplandırılmış olmasıdır. Bunu yapmak için, biz sekmesi “fırsatçı” ve sağ tıklayın ve seçerim seçim nokta grupları gidin “yeni.”

Ilk “fırtına bacaları” diyoruz ve standart stil noktası ve etiket olarak bırakacak bir grup yaratalım. Sonra MHST * seçin (ham Eşleştirme Desc) eşleşen filtre, bu açıklamalarında bu olan tüm noktaları bu gruba gideceğini olur.

İkinci grup “Gözaltı Noktası” adı verilecek, biz son seçenek “_All Nokta” adı verilen grupta bir yapılabilmesine rağmen her zaman standart stil noktası ve etiket gibi bırakarak, bir filtre olarak GÖLETİ * bırakacağım.

clip image0065 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external databaseGördüğümüz Tabii ki, Query Builder sekmesinden bu kodu hakim birinin daha karmaşık şeyler yapmak anlamına gelir SQL, seçilen ne görünür.

3. Veritabanından noktaları ithal

Biz en zor şey yapılır, şimdi ne devam eder bunları ithal etmektir.

Her zaman sekmesinde fırsatçı olarak, fareyi sağ tıklayarak Noktaları seçin ve “Oluştur” seçeneğini seçin.

Bu farklı seçenekler ile bir panel görüntüler, bu durumda biz ithalat noktaları en sağındaki kullanacağız. Bir kez seçilen kişi

clip image0075 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external database

Bu biçimde bu tür virgül, boşluk ve nokta sırasına veya koordinatları x, y, z farklı formları ayrılmış metin olarak veri almak için diğer seçenekler seçilebilir olduğu netleştirilmelidir.

clip image0084 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external databaseBurada ithalat bir dış veritabanından olduğunu seçin ve sonra veritabanının yolunu seçin. Biz Tamam o zaman, seçim alt alternatifler olmadan bırakın.

Sonuç “_all noktaları” üzerine sağ tıklayarak ve tam bakış açıları içinde yakınlaştırma seçerek dağıtılabilir.

Noktaları üzerinde fare getirerek, araç ipucu noktası özelliklerini, sarı simgesi ünlem işareti görünür, o zaman yükseltme seçeneği seçilmelidir, doğru her noktası grubu tıklayın ve özellikleri seçmek için ihtiyaç dikkate gösterir .

clip image0091 AutoCAD Civil 3D, importing points from an external databaseEgzersiz yapmak için buradan indirebilirsiniz dwg dosyası ithal ürünler ve burada mdb veritabanı ile.

Tekrar yapmak isterseniz, mevcut tüm yeniden alın onlara noktaları ve bu örnekte ayak izlerini takip silebilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.