Ares, alternatywa CAD dla Linuksa i Mac

Nie było wiele wspomagania rozwiązania projektowe, które wykraczają poza Windows. ArchiCAD był raczej samotny na komputerze Mac, AutoCAD teraz zdecydowała się wejść na ten rynek, a Ares jest kolejną ciekawą alternatywą. Jego nazwa nie brzmi nas jak AutoCAD, z cieniem wykonane przez tego programu P2P do pobrania i co przypomina nam bóg wojny w mitologii greckiej.

Ale Ares to solidne narzędzie, które nie tylko działa natywnie na trzech głównych platformach: Mac, Windows i Linux.

Jak Ares urodziła

Choć niewiele wiadomo na temat tego oprogramowania, firma, która tworzy to nie jest nowy na tym. To Graebert GmbH, urodzony w 1983 roku, wiodący dystrybutor AutoCAD w Niemczech.

  • W 1993 roku, oprócz Autodesk i rok później ich wodowania FelixCAD, później zwany PowerCAD, obecnie własność GiveMePower Inc. To wciąż istnieje, ale obsługuje tylko 2,5 wersje plików DWG do 2002.
  • Graebert był twórcą PowerCAD CE że do 2000 stał się popularny jako jeden z niewielu programów CAD dla PDA.

clip image0023 Ares, a CAD alternative for Linux and MacOd 2005 rozpocznie pracę nowy pomysł, który został uruchomiony po upływie pięciu lat, z wyjątkiem iSurvey. Od ubiegłego roku widzieliśmy wCadalyst Magazyn ciekawe recenzje Ares.

Oczywiste jest, że każdy, kto ma już programu AutoCAD będzie zainteresowany na użyciu innego rozwiązania, chyba że znalezienie wartości dodanej, które oddaje jego uwagę. Zobaczmy co rozwiązanie to oferuje:

Ma potencjał wielu platformy.

To jest najbardziej atrakcyjny, zwłaszcza dla użytkowników przyzwyczajonych do korzystania z systemów operacyjnych Mac, które są dobrze rozmieszczone w dziedzinie projektowania, nie wspominając Linux.

  • clip image0035 Ares, a CAD alternative for Linux and MacAres działa na systemach Apple Mac OS X 10.5.8 lub nowszym.
  • Ponadto w systemie Windows XP, Vista i Windows 7.
  • I na dystrybucji Linuksa: Ubuntu 9.10 Gnome, Fedora 11 Gnome Gnome Suse 11.2, Mandriva 2010 Gnome i KDE.

Development potencjał i wartość.

Ares jest w dwóch wersjach: Jeden telefon tylko Ares (495,99 dolarów) I inne Ares WE (dowódca Series) (995,00 dolarów). Można powiedzieć, że pod względem cen jest bardzo atrakcyjna, jest również możliwe, aby przenieść na podstawie wartości lees od PowerCAD 6 i 7 nawet, że oprogramowanie nie jest już własnością Graebert.

Wartość dodana przez komandora Edition wersji jest w rdzeniu do tworzenia aplikacji. Może wziąć korzyści z programowania w Lisp, C, C + + i DRX w celu stworzenia nowych funkcji, makr i wtyczek. W wersji dla Windows można pracować z Visual Studio for Applications (VSTA), Delphi, ActiveX, COM, w tym obiektów OLE linki osadzone.

Możesz także dostosować interfejs użytkownika za pomocą pasków narzędzi i XML węzłów.

clip image0045 Ares, a CAD alternative for Linux and MacInne Ares ciekawe funkcje

Ares działa na rodzimym 2010dwg formacie, chociaż może to przeczytać i konwertować do dowolnego pliku DWG / DXF z R12 wersjach. To także czyta i edytuje pliki ESRI kształt.

Interfejs jest bardzo wygodny, z palet, które łatwo wciąga i pasuje bez większego tyłu. Kliknij prawym przyciskiem myszy Cechy kontekstowe ułatwiające pracę, ale również obsługuje wiersz poleceń dla użytkowników, którzy lubią archaiczny zwyczaj.

Obiektów własności wykracza poza atrybutów prostych. Możesz robić notatki na rysunku jak szkice odręczne, w tym kojarzenie dźwięku do nich. Można sobie wyobrazić:

“Zmienić cały obszar, według dziennika, na stronie 11, po wypełnieniu przesłać go na mojego maila i szukać podpisu nadzoru wykonawcy”

Funkcje w drukarni układy zarządzania, precyzyjne pomoce (smart zatrzaski) i rysunku 3D (oparte na standardzie ACIS) są dość podobne do AutoCAD. Chociaż świadczenia można łączyć różne rodzaje cieniowania w tym samym widoku i tworzenia szablonów wydruku wydaje się bardziej praktyczny, także zoom / pan nie brać orzeźwienie i może działać w czasie rzeczywistym bez zabijania pamięci.

Obsługa szablonów DWT DWGCODEPAGE; odwołania zewnętrzne mogą być ładowane za pomocą wielokątów klipów (nie tylko prostokąt), ale także edytować bloki w locie i eksport do PDF / DWF.

W skrócie, jest to świetne narzędzie, które jest w ponad 12 językach, w tym języku portugalskim i hiszpańskim. To się okaże, jak idą na w zakresie pozycjonowania na rynku, dość-niewoli ale z wielkim potencjałem.

Tutaj można pobrać wersje testowe na 30 dni:

clip_image001[1]

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.