Home > Arazi yönetim: LGAF metodoloji

Arazi yönetim: LGAF metodoloji

Bu LGAF İspanyolca Arazi Yönetim Değerlendirme Çerçevesi olarak bilinen yöntem olarak bilinir.

lgaf cadastreBu mevzuat açısından ve görev süresi ve arazi kullanımı özellikle kamu politikası ile ilgili uygulamalar, ülkenin yasal kuruluş tanı yapıldığı bir araçtır. Dünya Bankası ve FAO, diğerleri arasında, bu teşvik, genellikle Klaus Deininger, Harris Selod ve Tony Burns tarafından sunum, arazi yönetimi modernizasyon projeleri tahrik ülkelerde uygulanırArazi Yönetim Değerlendirme Çerçevesi: belirlenmesi ve Arazi Sektöründe İyi Uygulama İzleme.

Arazi yönetim metodolojisinin adımlar

Bu egzersiz potansiyelleri biri uzman ve beş temel alanları teşhis etmek için teknisyenler dahil, analiz, paneller ve takip anlaşmalarla izin vermektedir:

  1. Yasal ve Kurumsal Çerçeve
  2. Arazi Kullanım Planlaması, Arazi Yönetimi ve Vergilendirme
  3. StateLand Yönetim
  4. Arazi bilgilerin kamuya karşılığı
  5. Uyuşmazlık Çözüm ve Çatışma Yönetimi

Bu alanların her kilometre taşlarından bir dizi var, 21 arazi yönetişim göstergeleri üzerinde yoğunlaşmaktadır, yavaş yavaş ilerleme, darboğazları ve entegre bölgesel yönetimi geliştirilmesi için bir destek noktası olabilir böylece gerekli önlemleri tespit edebilir hangi ile 80 temel boyutlarda dağınık. Ayrıca genellikle düzenlilestirme işlemi yasal çerçevenin oluşturulmasında gerekli aşamaları ulaşmıştır projelere bağlı iki modül, geçerlidir:

  1. Arazi Hakları Büyük Ölçekli Toplama
  2. Ormancılık

Belge farklı dillerde, Dünya Bankası web sitesinden indirilebilir. Ben bırakın da Scribd üzerindeçok yararlı belgeler zaman içinde bir kırık link sonunda çünkü. Genel olarak, manuel, ayrıntılar, uzmanlar işe alım şartları arazi yönetim yöntemi koordine etmek ve uygulamak için sistematik bir kılavuz sağlar ön veri toplamak için talimatları, uzman panelleri organizasyonu ve yarı yapılandırılmış görüşmeler yürütülmesi sağlar ve düzenlemek için bir format sağlar neden olur.

Çok bu egzersiz daha iyi olabilir nasıl neden, onlar şeyler nasıl tanımlamak için denir teknisyenleri için şiirsel görünüyor ve olabilir, devlet / idari sorun genellikle Geomatik araştırma ve geliştirme olan bir alanda en zayıf noktasıdır özellikle çünkü inanılmaz seviyelere ulaşmıştır. Ama sonunda, gerekli biz kamu politikası alanında bitirmek yakalanan noktaları zenginlik üretmek ve yaşam koşulları sakinleri geliştirmek o istiyorsanız.

Kamu politikası toprak yönetimi

“Milletler başarısız Neden”: benim okuma en iyi öneri tavsiye devam ederken kendi programını, kamu yararı olduğu için ben, burada belge yükleyin. Biz, Geomatik, çok ekonomi çalışma verilmez çünkü iki araçların ortak çalışma öneririz nedeni ve bu tema bizim için iyi bilinen gibi görünür en vurgulanır olmuştur bir kitap vardır. Kitap (Neden Milletler Fail) kamu politikası kararları için bölge vizyonu bir ulus başarılı veya başarısız için belirleyici bir faktör olabilir nasıl örnekler kullanarak ustaca duruş, Daron Acemoğlu ve James Robinson değil.

Bu eğlence okuma yazarların içeriğinden, bizim değilse, bize iyi bir esrar puro ilham olasıdır. Ama şaka, bu yansıması bize bu konuda zaten kanıtlanmış iyi uygulamaların yeniden icadı daha başkalarının iyi uygulamaların daha fazla, yapılacak çok şey olduğunu düşünüyorum neden olması mümkündür.

  • Sivil hizmet personeli modernizasyonu çok yavaş dörtlü sektörü (devlet) ilerleme varsa sakinleri, elinde bir başlık ile az fayda görünüyor.
  • Geliştirme sadece kendi kaynakları ile bir bölge vizyon elde edilebilir nasıl gösteren planları eşlik değilseniz arazi kullanım planlaması bir füme çalışma, surlar boyalı birkaç haritalar sona erebilir.

Spanish_2013_03_04b içinde LGAF_Complete manuel uygulama – copy.docx

Arazi yönetim (LGAF) tanısı nasıl uygulanır

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.