Home > Arazi yönetim alanı modeli – Kolombiya dava

Arazi yönetim alanı modeli – Kolombiya dava

arazi idare halen ülkelerin başlıca zorluklar biridir. işlevi Anayasa ana madde ve kamu ve özel ulusal kaynaklarla insanlar ilişkinizde değişik kanunlarda açık daha fazladır, çünkü yeni bir aspirasyon değildir. Ancak, kamu s0ervices verimliliği sakinleri talep teknolojisi, küreselleşme gereksinimleri ve tabii şimdi avantajlarından alınması teklif edilebileceği bir ulusal politika güçlendirmek için ulusal sistemlerin oluşturulması için uluslararası bir eğilim vardır.

Ben de Kolombiya Kara İdaresi etki alanı modeli olarak bilinen ISO 19152 evlat edinme sürecinde, şu anda haberdar oldum. dünyanın farklı ülkeleri hakkında söylenen 1998 yılında Bildirgesi sonucunda bu hale nasıl LADM, küresel uygulanabilirlik standart olmaktan daha fazla, üzerinde ilgili çalışmadan çıkarılan emlak yönetimi alanında birçok uzmanlar görüş birliği sonucudur modeller kullanılarak kadastro geleneksel düzenleri değiştirme. Bu LADM Dünya’nın Bilimler ve Tahmin edebileceğiniz gibi Kolombiyalı durumda bağlantılı uzmanları tarafından bilinmeyen olamaz temel nedeni, bir kolaylaştırıcı gibi, bir çözüm olarak değil bir mekansal anlamsal açıdan kendisini görülüyor değil değişik milletler özellikleri için arazi haklarını değil, genel olarak sadece yönetmek için bir ulusal politika uygulanması.

cadastreladm colombia

Biz şüphesiz Latin Amerika bağlamında ötesinde görünür olacaktır ilginç bir egzersiz olarak, kendi ilerleme göz tutmak zorunda kalacak, çünkü Kolombiyalı dava söz. Sadece maddi ve maddi olmayan ulus mal yönetimi ile ilgili farklı kurumları hizalama gerektirir meydan göstermedi 2015 yılının ikinci yarısında başlayan ilk aşamada; Ayrıca Agustin Codazzi Enstitüsü, Noterler ve Kayıt İdareyle ve en iyi uygulamaları uluslararasılaşma arayan uluslararası işbirliğinin etkisi olarak kurumlarını kazanmış bariz liderlik ve olgunluk dışarıda bırakır.

ladmLADM içinde GeoSmoke ana planlamaya dâhil zorluklar önünde, akıllıca bir karar gibi görünüyor ve bazı durumlarda bana görünüyor Kırsal Mülkiyet biçimsellikle Programı, Kara Restitüsyon Birimi, Kırsal Kalkınma INCODER Kolombiya Enstitüsü ve merkezi olmayan kadastro olarak örnekleri eylemleri standardize değişikliklere uyum için ihtiyaç ulusal örneği daha iyi şartlara sahip.

toprak yönetimi Uluslararası eğilimler.

Kayıt – – Ben arazi yönetimi Kadastro bilinmeyen bir bilim değildir ısrar gerekir Arazi Kullanım Planlaması uzmanları çoğunluğu; o LADM standardını ve zaten teknoloji platformları varlığı ve mevcut işletme için var olan bir kurumsal düzeni gerçekleştirmek için nasıl bir yol oluştuğu UML modelleri anlayış aslında roman olacak. Bu makaleyi tamamlayacak, böylece ben mevcut faz atölye birinde sunulmuştur arazi yönetim alanında ve ben sadece belirgin kenarında sınır fakat Kolombiyalı temsil ettiği yorumları yapabilir geri dönüşü olmayan eğilimler değerini kurtarmak ana zorluklar işlemek.

ladm

bilgi süreçlerinin güncellenmesi ademiBir sorumluluk perspektifinden altında yerel yönetimlere merkezi seviyeleri, kadastro vergisi değil, aynı zamanda yasal değil sadece gelen.

 • The işlem sistemleri birleşme hangi aracılığıyla mülkiyet ilişkileri operasyonlar kamu yararı haklarını temsil eden nesneler Hükümet de dahil olmak üzere, paydaşlar arasında kontrol edilir. Bu eğilimin ilginç bir yönü de, işlemlerin operatörleri yerel yönetimleri, özel kuruluşlar ve bireysel kişilerin olduğu ilk trendi ile tamamlanmaktadır beri merkezileşme, daha fazla bürokrasi anlamına gelmez ki; ama faaliyet ulusal kontrol işlem sistemleri.
 • The veritabanları geçmişi ile kullanmak belgesel kaynaklar depolama olarak mekansal sürüm hem modellenmiş idari ve geometrik verileri. Bu sadece bölgesel bir araştırma veya yönetim planları yapmak ancak devlet mülkiyet ve bugünkü versiyonu referansla Uygulanabilirlik olması onun özetini modeli değil ima
 • ladmThe standartlaştırılmış veri modellerifiziksel model ve süreçleri hem gelen mantık modeli kavramsallaştırma standartları benimseyerek, teknoloji platformlarının ne olursa olsun kullanmak; ne olursa olsun özel veya özgür yazılım kullanılıp kullanılmadığını evi.
 • MDA İngilizce olarak bilinen model Odaklı Mimari (Modele dayalı mimari). Hiçbir şey basit yönü, veri beslemek için insan arayüzü aciliyetine ve zihniyet maliyetlerinin değişikliği haklı erken kazanır olmadan anda ölüyor riski
 • Kara Hakları Entegrasyon, toprak kullanımı ve arazi planlaması, basitleştirilmiş Kanun-Konu-SağAma yasa açıkça tanımlayan ve maddi ve maddi olmayan varlık için geçerli olabilecek hangi ötesinde haklar ilişkiyi görmesini sağlayan bir şemaya genişletti.
 • Bir gelen kadastro vizyon yaşam döngüsüyükümlülüğe bakış açısı, 2B kapsama sonuçlandırmak için başarısızlık bir görüntü dürtüsü olmamasına rağmen, kentsel fikri mülkiyet aciliyet ve 4 için hazır olması gerek idari düzeyde bile dahil edilmesi gerektiğini, 3D düşünmek d BIM açısından ama zaman ilişkisi sadece otomasyon kaplar çünkü sadece.
 • biz zaman olacak bir gelecek için kesinlik relegating, acil üs olarak nokta-arsa kullanarak kısa vadede dünya kadastrosu tamamlamak için Dünya Bankası teklifi suç kapsamından ama özelliği kayıt entegre ima basitlik ve kullanım kolaylığı doğru yönelimi, ve -money-. Sonra, belki de dünyanın OpenStreetMap tarzı olarak kalan yaptığını biliyoruz.
 • The multidisipliner entegrasyon Arazi yönetimine bağlı kişilerin, her biri kendi sisteminde, neye tekabül ettiğini yapma, ama birlikte çalışabilirlik standartları altında bir veri alışverişi modeli kopyalayan. Tabii ki, bu başlı başına ama bir şekilde zaten bilinen hedef olarak bir amaç olarak teknolojiyi görmüyor ima; Bu, yavaş yavaş aktörler ekleme teknolojisi ile uyumsuzluk nedeniyle imha deneyim uzmanları kaçınarak, ama aynı zamanda genç bir kaynak kesinlikle birkaç yıl alacak rotada devralmaya hazır olması artırılması için ima eder.

ladm colombia

האתגר הקולומביאני עם LADM

אני מציע כתרגיל מנטלית באופן כללי יישום, מעקב למה קולומביה יעשה, אשר צריך להיות כנה, אין זה קל, אבל זה יהיה רצון פוליטי והתמדה על ידי אומת מטרות גבוהות בוודאי לנצל את ההזדמנויות הנובעות עכשיו – כבר שמדינות אחרות רוצות לקיים – ביניהם בחטף:

ladm

 • The חוק ציבורי ההתאגדות כמו שיא אחד יותר כי לסחוט את עושר וקרטוגרפיה וממיר אותו זכויות, מגבלות ואחריות הן עבור גופים ציבוריים וגורמים פרטיים.
 • הפיתוח של קדסטר תכליתי פיילוטים, תחת חזון פישוט הכרטיסייה קדסטר ידי האצלת אחריות על עדכון נתונים.
 • A מינהל מקרקעי של הצומת קונפורמציה בתוך התשתית הקולומביאנית של ICDE נתונים מרחביים, מודל, אשר הולך מעבר להפרשת geoportals נתונים הסטנדרטית.
 • עדכון מתודולוגיות המפשטים את ביצועי ממשלות המקומיים ותלות המדיניות המרכזית, במיוחד בכל הנוגע להערכת שווי קדסטר, אלא גם את הפתיחה לשיטות מדידות, פישוט “מגניב“של המורכבות ודיוק על ידי ההגמוניה של שמירת נתונים מעודכנים.
 • העקשנות ידי נלחם עם המצולע, בהינתן התרחיש הבלתי הנמנע בארץ להשתמש ESRI כמעט כמו גרסת Geomatics אלוהים ואת העקשנות של ISO-19,152 מעושנת לשמור על צומת קשת כדרך הפרימיטיבית רק להסביר את היקום.
 • The קדסטר ורישום görmek mümkündür benzersiz bir işlem sistemi, entegrasyon değil, sadece doğal / kamu / tüzel kişi değil, aynı zamanda taşınmaz mal, onun geometrisi ve yasal ve idari suçundan görevleri bağlı kim. Bu meydan okuma, kurumsal dönüşüm ötesinde – hangi acil değil– İyi niyeti ile acil projeler müdahale ötesinde ancak ulusal çıkar kamu politikaları üzerinde birleşmemiz için aspirasyon, bir Devlet sorumluluğu olarak kayıtlar küresel vizyon bir zihniyet değişikliği, ifade eder.

· Bir uluslararası görünürlüğü pasif LADM Yıllardır ne özelliklerinden için Kolombiyalıları yaptık.ladm

dilek listesi bile ütopik, sonsuz ve gerçek iyi bir anlamda. Onun akıl hocası yolunu görünce onların dünya değişti iki belge kolaylaştırdı Ama aynı duygu 14 yıl önce herkes ne oldu; Bu belgeler “Şekil Kadastro 2014 önerisi taslağı ve Chrit Lemmen soyut olduğunu özellikleÇekirdek Kadastro Alan Modeli“.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.