Home > Alibre, najlepsze dla projektowania mechanicznego w 3D

Alibre, najlepsze dla projektowania mechanicznego w 3D

Alibre jest nazwa firmy, której nazwa ma swoje korzenie w łacińskiego Liber, skąd przychodzi wolność, liberalizm, wolny, w krótkim poczuciem wolności. Stąd intencją firmy jest oferowanie wysokiej jakości produktów w bardzo zaskakujący.

Historia pokazuje, że cena oprogramowania do projektowania 3D został jako dostępne codziennie:

W latach 70-tych ComputerVision oferowanych rozwiązań, które były około miliona dolarów, Catiaw 80 spadła do 100.000 dolarów, podczas gdy Pro / E doprowadziły go do 20,000 dolarów w latach 80-tych i wreszcie w latach 90-tych Solidworks może wylądować na 5.000 dolarów, które jest cena, za którą można kupić profesjonalne oprogramowanie do projektowania mechanicznego.

Z PC-Remis twórców, pierwsze oprogramowanie rysunek na PC, Alibre oferuje rozwiązania w porównaniu z 1,000 w zależności od pewnych czynników, licencjonowanie może wynosić do 150 USD lub mniej. To, co nazywamy wolnością.

Ale cena takiego nie byłoby zgodne i mogą być niedoszacowane. Jak widziałem w rozwiązaniach takich jak GIS w kolektorze lub IntelliCAD, po czytelnik powiedział mi o Alibre, musiałem znowu myśleć o tym, dlaczego te rozwiązania poziomu są tak niepopularny, jeśli jego pojemność nie ma wiele zazdrościć do znanej marki oprogramowania.

clip image001262 Alibre, the best for 3D mechanical designCo robi Alibre oferuje.

Bogactwo Alibre jest oferowanie rozwiązania z projektu dla budowy maszyn CAM (Computer-Aided Machining) Specjalność, z modelowania 3D, montaż, rysunki 2D, statyczne i dynamiczne badania odporności materiału.

Projekt 3D. Funkcjonalność do obsługi stałych jest bardzo prosta, np. w jednym kawałku rotacja jest prosty klucz i wolne przeciągnięcie myszą. Na podstawie atrybutów (parametryzacja), części nie powinny być budowane od podstaw, wystarczy wybrać z biblioteki, ustawić szerokość, wysokość, waga, materiał, krawędzi, i to wystarczy.

clip image002193 Alibre, the best for 3D mechanical designPonadto może być zmontowane w celu utworzenia obiektów ze sobą, pracował z przodu, u góry sekcji …

Stalowe płyty. To jest bardzo ciekawe, można pracować metalu sztuki projektowania, z wcześniej ustalonych kryteriów. Rozmieszczenie części, które są zbudowane z pojedynczego arkusza z założonymi krawędzi jest prawie jak gra origami. Ale poza tym, modelowanie skomplikowanych części, które później są spodziewane do montażu, przeniósł się do analizy i rozwoju jest bardzo ciekawy.

Pull i Push. Bezpośrednia manipulacja obiektów 3D jest bardzo praktyczne, jeden kawałek, który musi być rozciągnięty tylko wymaga przeciąganie myszy. Możesz importować bez rozszerzenia, danych z następujących formatów:

 • SolidWorks: (.. * Sldprt, * sldasm) 1999 do 2009
 • KROK 203/214
 • IGES
 • Rhino 3DM
 • SAT
 • DWG
 • DXF
 • BMP / JPG / PNG / GIF / TIF / DIB / RLE / JFIF / EMF

Również w złącze danych można zaimportować dane rodzime najpopularniejszych programów:

 • Autodesk Inventor: v10 do 2009 (* ipt, * iam.).
 • Pro / E: 2000 w Wildfire 4 (* PRT * xpr, * asm, * xas….)
 • SolidEdge: v10 do v20 (* par, * psm, * asm…)
 • Catia: (.. * CATPart, * pCATProduct) v5 od R10 do R18
 • Parasolid: v18 (…. * X_t, * x_b, * xmt_txt, * xmt_bin)

clip image003146 Alibre, the best for 3D mechanical designA potem z kilku nowych zabawek może być użytkowany:

 • SolidWorks: (.. * Sldprt, * aldasm) 2004
 • Parasolid: (…. * X_t, * x_b, * xmt_txt, * xmt_bin) v9

Dokumentacja 2D. Pracując obiektów 3D, system generuje rysunki 2D, które pomogą w rzeczywistym rozwoju części.

clip image004 thumb1 Alibre, the best for 3D mechanical designW pół-automatyczne wymiarowanie, izometryczny widok i przekroje są aktualizowane w układ w przypadku modyfikacji parametrów sztukę.

Jego manager dokument może kontrolować przepływ dokumentu krok po kroku dla każdego, tak, że ostatecznie stanowi pamięć Projektowanie i obliczenia, z którym klient będzie miał wsparcie.

Analiza i ruch. Po stworzył kawałek, można analizować swoje zachowanie do wektorów, które będą działać na nim za pomocą metody elementów skończonych z kolorową grafiką widma. Dodatkowo, można tworzyć filmy, jak maszyna zachowuje się zgodnie z jego montażu, a wszystko z jego parametrami właściwości, od współczynnika K z wiosny do deformacji skręconego kawałka.

Może więc być jasne, na dokładnej pozycji, prędkości, punkt najsłabszego i prosta logika, aby zobaczyć prototyp przed wytworzenia. Można również optymalizacji projektu do dokładnej szerokości, który zajmuje element, zgodnie z którym dynamiczna analiza odzwierciedla. Wszystko zautomatyzowane, zmienić szerokość podkładki, aktualizowane rysunki, zaktualizowane obliczenia i przetestować jego działanie.

Rendering. To jest przerażające, nie wiem jak oni to robią, że nie zużywają dużo zasobów z uchwałą renderowania oferowanych przez Alibre. Ponieważ żywotność mechaniczna konstrukcja jest taka, że ​​często ich metalu, jego smak jest w jasności i podobieństwo rzeczywistości.

Również konstrukcja modeli dla przemysłu tokarki jest luksusem.

Ile jest wart Alibre

clip image00565 Alibre, the best for 3D mechanical designPosiada modularną ofertę, która zgodnie z ich strony jest w zakresie od standardu, który jest o US 1,000 dolarów, Professional US 2,000 dolarów i Expert o US 4,000 dolarów. Chociaż ogłoszenie, że po prostu dotrzeć z Sysengtech, Dystrybutor w Meksyku, jest profesjonalne i 499 USD Expert jest US $ 999 z opcją, że kupując teraz będzie miał 2011 wersja za darmo.

Zdecydowanie, jego cena nie jest zgodne z wszystkiego, co robi. Najlepszy jaki widziałem do mechanicznej inżynierii oprogramowania.

Idź do Alibre.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.