Home > Akreditasyon kadastro servis sağlayıcıları

Akreditasyon kadastro servis sağlayıcıları

Önümüzdeki üç hafta biz 65 belediyede kadastro gerçekleştirecek bir proje için servis sağlayıcılar yaratmayı amaçlayan bir eğitim atölye iletken olacak. Amaç sadece aynı zamanda mali ve vergi idaresi olarak kadastro alanında güçlendirilmesi dahil değil projeleri hayata geçirmek için belediyeler tarafından istihdam edilecektir teknisyenleri akredite etmektir.

Bu süreç üç akreditasyon bölüme ayrılmış oldu:

1. Kadastro Etüt ve Değerleme

Bu atölye bir hafta süre ile üç modül her biri içerir.

· Etüt direkt yöntem. Bu durumda, bağlama için, bu GPS alıcıları alt metre hassas kullanılacak, ve total station kombine kullanımı bekleniyor blokları (İspanyol deyim: “manzanas”), Ve bina cepheleri ölçmek için mezura. Metodoloji kullanılabilir ekipmanı tarafından tanımlanan rağmen beklenen indüksiyonu dahil olmak üzere diğer yöntemler, clip image00135 Accrediting cadastre service providersGoogle Earth de dahil olmak üzere mevcut veri ile mümkün “sapkınlık”

· Kentsel değerleme. Iyileştirmeler değerleme için kullanılan metodolojiyi “yerine maliyetinden birikmiş amortisman” olacak, bu binanın kullanımı dikkate, sahadan temel veri olarak malzemelerin kalitesi ve işçilik. Veriler iyi geçerlidir “tipolojisi” tanımlamak için binanın yapıcı özellikleri birikir “ağırlık” olarak bilinen bir ağırlık ile formülde kullanılır. Her şey var duman (Eşanlamlı: halüsinasyon, İspanyol deyim: “Fumada”) Çok Bogota uygulanan benzer ama bölgesel folklor bazı uyarlamalar ile. Bu “pazar kullanılacak clip image00225 Accrediting cadastre service providerskentsel arazi değerleme yöntemi “.

· Kırsal değerleme. Bu atölye ölçüm, kırsal arazi ve kalıcı ürünlerin değerleme için kombine dolaylı yöntemler içerir. Değerleme eğitim yerel mevzuata göre emlak vergisi hesaplama içerir.

2. Dijital haritalama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri

Bu atölye üç modülden bir hafta her içerir, bu kadastro ölçüm seminer ile eş zamanlı, ve birkaç gün her iki takım için birbirleriyle toplamak clip image00314 Accrediting cadastre service providerssosyalleşme ve bilgilerini homojenize.

  • AutoCAD ile dijital haritalama. Süresi kısa olmasına rağmen, Kadastro Haritalama sayısallaştırılması yoğun bir eğitim blokları GPS anketler ve skeçler verileri kullanarak, hafta içinde, bekleniyor. Seminer ölçek 1:1,000 ve baskı için haritalar nesil kadran haritaların isimlendirme için Haritacılık temel ilkeleri içerir.
  • ArcMap kullanılarak Coğrafi Bilgi Sistemleri. Bir önceki gibi, haritalama modülleri, inşaat, baskı ve veri analizi gibi farklı veri kaynaklarından bir CBS konformasyon hafif bir sürümüdür.
  • Kadastro sayfası dijitalleşme. Bu bilgiler sekme, taşınmaz mal vergisi hesaplanması ve yönetimi için tanımlanmış değerleri ve faktörlerin tablo saklamak için tasarlanmış bir uygulama için veri entegrasyonu içerir.

3. Belediye Finans

Bu atölye zaten yapıldı ve eğitim hizmetleri ve Yönetim ve Vergi Finansal Sistem için bir uygulama sağlayacak olanlar için amaçlanmıştır. Bu üç hafta boyunca yapılmıştır ve yaklaşık 30 tedarikçiler akredite edildi.

Bu atölye ilgili mevzuat gelen vergi denetim ve hesap için teorik eğitim dahil, aynı zamanda aşağıdaki alanlarda otomatik bir uygulama uygulanması dahil:

  • Vergi Kontrol
  • Hazine
  • Bütçe
  • Muhasebe
  • Kamu Hizmetleri

Sırada ne var?

Söylemeye gerek yok, ancak aşağıdaki üç hafta çok bu ile eğlenerek olacak. Egzersiz yetkinlik modelinin tanımında bazı yönlerini doğrulamak için bana hizmet edebilir ve bazı kullanılan uygulamaları benim tercih olmasa da, standart geneldir.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.