5 nowości w programie AutoCAD 2013

Niektóre z wydarzeń, które widzieliśmy w 2013 AutoCAD wersji beta nazwie tego Szczęki uwalnianiu, mówi nam, jakie trendy bylibyśmy widząc na kwiecień 2012, kiedy zostanie oficjalnie wydany, choć trudno strawić co nowego w programie AutoCAD 2012. Naprawdę niektórzy z tego pochodzi z programu AutoCAD 2010, ale z większą widoczność i nowymi umiejętnościami teraz.

clip image0013 5 novelties in AutoCAD 2013Jako wejście już znane news: nowy dwg 2013 Format! Co się dzieje, jest to, że nie dziwi nas, bo tak bardzo przyzwyczajeni rozumiemy AutoDesk robi to co 3 lata (wcześniej zrobił to co roku), więc czas upłynął DWG 2010, który był sam na lata 2011 i 2012. Podczas AutoDesk mówi, że to w celu optymalizacji formatu, rozumiemy, że jest to również monitorowanie konkurentów i pokrzyżować życie OpenSource platformy.

Ale widząc, że nie wszystko jest złe, teraz AutoCAD 2013 jest wielojęzyczny (No, prawie). Nie jest już konieczne zainstalowanie każdej wersji w określonym języku, ale można go pobrać inny język i zainstalować go …, jak również inne programy do (800 lat temu)

Istnieją również ulepszenia w wstążce w funkcjonalności, a nie szukać poleceń. Po przybyciu na wstążce, funkcjonalności wzrosły tak, że jest atrakcyjny, szczególnie kontekstowe. Można to zobaczyć w poleceniach takich jak Array i Hatch, który zamiast podnoszenia przykry ruchome okno, są wyświetlane w palecie Opaska, ułatwiając podgląd i interaktywne opcje.

1. Welcome panel

Został on zintegrowany panel powitalny przy starcie, coś jak jeden z programem Corel DRAW X5, z opcjami Sporządź nowy, otwórz istniejący, otwarte lub znaleźć przykłady lub wiedzieć o nowych aktualizacji wersji. Bardzo dobra funkcjonalność, szczególnie dla nowych użytkowników, którzy wchodzą i nie dowiedzieć, co zrobić z tak wielu rozrzuconych przyciski, jest też dostęp do filmów inicjacyjnych i linki do serwisów społecznościowych takich jak Facebook i Twitter.

clip image0031 5 novelties in AutoCAD 2013

Poniżej jest opcja, aby uniknąć tego, kiedy wejść, a to może być również wywołana z menu pomocy. Pomoc może również być teraz w trybie offline.

2. Wiersz poleceń

W wersji 2012 AutoCAD dodano opcję autouzupełniania poleceń, i choć jest to archaiczna cecha, trudno będzie zniknąć całkowicie. Teraz opcja została ustawiona tak, że można go wziąć za oknem wisi, self-adaptacyjne do różnych opcji miejsc docelowych.clip image0041 5 novelties in AutoCAD 2013

Wierzę, że jest to jedna z najlepszych zmian stosowanych przez Autodesk, która rozpoczęła się od programu AutoCAD 2011, zabytkowy command-line zachowuje przejrzystość, więc mniej przeszkadza rysunek lub obszaru roboczego. Mimo, że wyjaśnienia – dzięki interwencji w jednym z komentarzy – Wsparcie kolor i alternatywy pokaż Command list w innym kolorze, to nie jest nowy, ale teraz można zrobić klikając na opcję, z tym, co uważamy, że na pewno będzie stopniowo umierają z klawiatury, jak prehistoryczne użycie prawego przycisku myszy było coś irytujące . Ponadto uważamy, że będzie zintegrowany więcej możliwości, aby zapobiec klawiaturę, jak wejść, miejsca lub scape.

clip image005 5 novelties in AutoCAD 2013

Jednak linia poleceń zawsze był lepszy niż keyin Microstation i będzie kosztować, że tradycyjne użytkownik straci je, a dla tych, którzy wiedzieli, AutoCAD pierwszy raz z Wstążce będzie nadal myśli, że jest to stary funkcjonalności takie jak DOS polecenia .

3. Podgląd zmian

Obecnie, jeśli masz coś wybrane i podnosi panel właściwości, to nie jest możliwe, aby zobaczyć, jak dotychczas, będzie on umieszczony, ponieważ uchwyty i linie stippling niepokoić. To nie będzie w ten sposób … jest bardzo dobra zmiana, choć spodziewamy się, że rozciąga się na podglądzie zmiany typu linii, źródła, lub właściwości wymiarowania.

clip image006 5 novelties in AutoCAD 2013

4. Model Documenter

clip image007 5 novelties in AutoCAD 2013Zostało to wprowadzone w programie AutoCAD 2012, a ta wersja przynosi nowe ulepszenia, w dość dobrych kawałków obsługi i przekroje obiektów 3D. Znajduje to odzwierciedlenie w szczególności w luku cięć, różnych rodzajów jednostek ‘, zarządzania parametrami rozciągania i asocjacyjne wymiarowanie. Mimo to ma wielki potencjał w układach zarządzających, zostało zawłaszczone bardzo mało przez użytkowników cywilnych, szczególnie, dlatego, że są fale, które zostały umieszczone tam, aby szukać poparcia dla Inventor (nawet teraz można importować modele z Inventor), Nad Bentley jest bardziej z krzyża dynamiki wykonania sekcji w hypermodels.

5. Wsparcie dla chmury punktów

To nie jest zupełnie nowy, choć teraz wybór pojawi się na Wstążce w opcji Wstaw, a niektóre funkcje zostały rozszerzone. Choć poprawa obsługi odwołań zewnętrznych i plików rastrowych pozostaje nieszczęśliwy (w porównaniu do innych programów, które obsługują więcej formatów i bez Civil 3D), Uderzony przez zaawansowane ulepszenia w point-cloud wsparcia jako normalnej rutyny. Teraz po wybraniu obiektu tego typu, jest włączona kontekstowej formie wstążki na łatwy dostęp, wśród tych opcji jest klip, cięcie.

Również w tabeli właściwości, konkretne działania, za punkt-cloud obiektów typu mogą być filtrowane.

Obsługuje skanowania plików, takich jak tych typów: Faro (fls, FWS, xyb) standard ASCII (xyz, txt, ASC), las, Leica (PTG, pkt, PTX) i Topcon (CLR, CL3). Jak to działa, jest podobne do plików referencyjnych obciążenia, jest w stanie ustawić opcje koloru, intensywności i kadrowanie.

Czas pokaże, jak obsługuje pamięci komputera, jak to zawsze było słabością AutoCAD, ma być poprawa w tym 2013 wersji do indeksowania i importu wsadowego. Pozostaje nasze wątpliwości, w jaki sposób będą chodzić kwestię związku Pointools, który miał wiele do czynienia z tym, co teraz zarządza AutoCAD, jednak jako, że firma nabyte przez Microstation i co zamierzają zrobić z Kartezjusza, to będzie prawdopodobnie trudne do pokonania.

Gdy plik jest zapisany w wersji dwg przed 2013-tych, alert zgodności systemu z niego zmiany.

Inne mniej znaczące zmiany

  • Panel rzutnie nie jest teraz w zakładce Widok ale layoutu
  • Miniatury zdjęć ‘podglądy są teraz mało błyskotliwego.
  • W zarządzaniu 3D obiektów, jest bardzo mało, ledwie zakrzywione ekstrakcja powierzchni i wytłaczanie z PRESSPULL polecenia, które choć nie nowe polecenie (wyjaśnić) budzi możliwość odległości wytłaczania, jak tylko obiekt został wybrany.
  • Kiedy układ jest eksportowana, teraz prowadzi Regen polecenia, tak że koła nie idą jak wielokątów
  • Przesunięcie można teraz zobaczyć na podglądzie, podobnie jak równoległe polecenie Microstation
  • Dwukrotnie kliknij teraz uruchamia edycję tekstu
  • Jest wsparcie dla przechowywania w chmurze, można udostępnić i otworzyć współpracę poprzez AutoCAD WS

Ale to jest wstępna opinia, prawie 5 miesięcy przed AutoCAD 2013 zostanie wydana, więc będziemy musieli czekać, jak niemal równolegle aktualizacji AutoCAD dla Mac

Wersja dla beta testerów można pobrać z: https://beta.autodesk.com/

Instalacja obejmuje. NET Framework Runtime 4.0, Faro SDK DirectX Runtime oraz niektórych bibliotek w Visual C + + rozbudowę.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.