Home > 15 października Blog Action Day

15 października Blog Action Day

clip_image001

Tegoroczny Blog Action Day jest dedykowany do światowej bardzo delikatnej kwestii: ubóstwo.

Według Wikipedia jest zdefiniowany jako:

“Sytuacja i sposób życia, który powstaje w wyniku niemożności dostępu i / lub brak środków do zaspokojenia podstawowych ludzkich potrzeb fizycznych i psychicznych mających wpływ na poziom i jakość życia ludzi, takich jak żywność, mieszkania, edukacji, ochrony zdrowia opieki lub dostęp do wody pitnej “

800px-poblacin-mundial-desnutridaTo jest mapa z hiszpańskim środowisku pokazano procent poziomu niedożywienia w poszczególnych krajach:

  • Nie widzimy, że Argentyna, Kuba i Hiszpania są w lepszych warunkach (mniej niż 2,5%)
  • Choć są one następnie Chile, Paragwaju i Kostaryki (nie więcej niż 4%)
  • Pozostałe kraje są w drugim etapie (od 5 do 19%)
  • I w końcu pojawiają się Boliwia, Honduras, Gwatemala, Panama i Dominikana … z wyjątkiem Haiti, która jest powyżej 35%.

Problem z tych danych jest to, że są zimne, ponieważ ci, którzy mają dostęp do tego bloga nie są na granicy ubóstwa, jednak chciałbym skorzystać z tego postu, aby przypomnieć, że katastru i technologii GIS składa się z ludzi, .

Pamiętam jeden dzień, że po dwóch godzinach górskiej drodze dotarliśmy z naszym Trimble GPS ProXR do domu, w którym nie tylko miał małe łóżko wykonane z konstrukcji drewnianych szczątków i dwa hamaki wykonane z worków mąki i lin nylonowych. W tle było dziecko bez ubrania, który siedzi na parterze, niedożywione, brudne i wzrokiem, że nigdy nie zapomnę.

Mieszkali w obszarze chronionym, w stanie nagłówek ich własności; dali nam informacje dotyczące karty ewidencyjnej, a następnie głowa rodziny poprosił mnie o możliwość zamiar mieszkać w mieście, bo nie obsługuje żywo banany żywieniowe .

Wysiadłem na tę górę, z nieusuwalne pamiętam tego chłopca … myśląc sobie:

… I co ci ludzie zarabiają mówiąc im, że miejsce, w którym się teraz uprawiać banany jest zlokalizowanych geograficznie w UTM współrzędnych?

Chciałbym dać coś więcej niż moje części koszuli, nawet gdyby miał logo tej instytucji, że otrzymał tak, jakby było wydane przez Świętego Mikołaja. I nigdy nie wrócił do tego miejsca … jednak, że doświadczenie zmieniło mój sposób patrzenia katastru jako prostych danych, ale zobaczyć go jako osoby, jako ludzi.

Wystarczy przypomnieć, że prawdopodobnie nie może nosić żywności do głodujących dzieci w Afryce, ale na zewnątrz szkła, gdzie jesz burger są inne dzieci, którzy są głodni.

Blog Action Day szczęśliwa … tam jest coś do zrobienia przed ubóstwem.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.